FOTO: Umělec vyrobil sérii zbraní inspirovaných velkými korporacemi: Vraždit tak můžete Facebookem nebo McDonaldem

13.11. - Co se děje

Zejména na menších městech je v supermarketech stále k vidění ultimátní nakupovací model českých matek: černé lodičky či jiné boty na podpatku v rafinované kombinaci s tepláky se čtyřmi pruhy. Nadnárodní korporace ale kromě asijských prodejců a českých mamin inspirovaly i umělce. Mladý newyorský tvůrce Tom Galle zhotovil sérii zbraní inspirovaných logy gigantů, jako jsou Facebook nebo Nike.

19. 02. 2018FOTOGALERIE: Obrázky lidí, kteří si užívají orgasmus (naprosto vhodné k prohlížení i v práci)

Galle je známý svými nekonvenčními pracemi, které poukazují na moc obřích korporací, extrémní konzumnost dnešní společnosti a nejrůznější podoby popkultury. V těchto dnech na sebe upoutal pozornost veřejnosti, když mnohdy devastující následky sociálních sítí či bezbřehý vliv korporací zpodobnil vyvedením jejich log jako zbraní.

17. 02. 2018VIRÁL: Fotka plísně z vysoušeče rukou může být děsivá, sama o sobě ale šíření škodlivých bakterií neprokazuje

Jeho projekt tak zahrnuje třeba boxer ve tvaru loga fastfoodového všudypřítomného chléva McDonald's, nebo nůž ve tvaru odškrnutého loga sportovního gigantu Nike. Do sousedova soukromí už pak nemusíte nahlížet pouze skrze jeho posty na sociálních sítích, ale vklížit se mu můžete přímo do sklípku či domácnosti za pomoci modrého páčidla napodobujícího logo Facebooku.

Foto: Instagram, Unrtd.co

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život. Slečna Nikol vás vezme ve svém veřejném privatu na cestu kolem světa a splní i vaše nejhroznější představy. Pro chvíle, kdy už vás nedokáže rozčílit ani vlastní matka, manželka nebo partner, je tu slečna Nikol. Ta pani je zjevně rozbitá a u jejího jezevčíka se učil říkat Ř i Justin Beaver.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím