Advertisement

VIDEO: Loňský klip zamilovaného gay páru z Polska, který zaujal i skupinu Roxette, má šťastný konec! Dvojice se vzala a ukazuje, že „vše je možné“

12.10. - Co se děje

V silně katolickém Polsku gay vztahům příliš nefandí, proto v zemi panuje relativně silná homofobie. Na tu narazili i dva mladí gayové – Jakub a Dawid – kteří se i navzdory anti-gay náladám v polské společnosti loni rozhodli, že vykřičí do světa svou lásku. I když v Polsku je po publikování společného zamilovaného videa čekala vlna odporu, světovou pozornost a podporu si rozhodně zajistili – do hudebního podkresu si totiž vybrali píseň skupiny Roxette, k níž se jejich příspěvek donesl a nakonec jej sdílela i na svém Facebooku.

16. 03. 2018VIDEO: Katy Perry v době #MeToo hysterie flirtovala se soutěžícím v talentové soutěži. Nakonec mu dala pusu, i když nechtěl

Od té doby uplynul rok. A Jakub a Dawid se rozhodně nenechali odradit od přání stvrdit svou lásku sňatkem. Ten samozřejmě v Polsku možný není (stejně jako registrované partnerství, Polsko je totiž největší zemí EU, která jej stále neumožňuje), a tak se dvojice rozhodla, že obřad uspořádá v zahraničí, konkrétně v Portugalsku. A protože každý happy-end by měl být náležitě zdokumentován, samozřejmě následovalo také pořízení dalšího videa.

16. 03. 2018Nevěra jako lék pro umírající vztah? Ani náhodou, podle psychologů podvádění vztahy pohřbívá

„Bylo to úplně jiné, než když jsme točili naše první video. Tentokrát jsme od Roxette dostali oficiální povolení použít jejich hudbu. Kvůli tomu jsme byli i trošku nervózní, protože bylo jasné, že se na video bude dívat i tato hudební legenda,“ uvedl následně Dawid. Jelikož však na líbánky jela dvojice do Skandinávie, bylo spojení se švédskou skupinou skutečně příznačné. Což nakonec ocenili právě i Roxette, jejichž tým opět video sdílel s komentářem, že je „brilantní“.

„Je to naprosto skvělé být fanoušky tak úžasné kapely, která zároveň podporuje LGBT práva. I během svatebního obřadu jsme si nechali zahrát „Listen to your heart“. Myslím, že je to dokonalý způsob, jak celý náš hudební příběh ukončit,“ dodal Jakub, který zároveň zkonstatoval, že to je skutečně poslední video, které s partnerem vytvořili. „Farewell (na rozloučenou) – jako Cher,“ uzavřel se smíchem.

Zdroj: Jakub Kwiecinski

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím