Advertisement

Máte pocit, že se váš penis zmenšuje? Víme, čím to může být a jak zmenšování zabránit

11.10. - Co se děje

Každý muž má rád svůj penis. Možná máme tendenci si přidávat pár centimetrů, pokud jde o „měření“. A možná i proto si občas klademe otázku, zda se náhodou náš penis záhadně nezmenšil. Zní to jako ze sci-fi filmu? Věřte, nebo ne, tyto obavy mohou mít své opodstatnění. Zatímco není možné, aby se penisy zmenšovaly postupně v řádech centimetrů, pravdou je, že vzhledem k věku a životnímu stylu by váš penis mohl ztratit schopnost udržovat konzistentní hladinu tzv. tumescence.

16. 03. 2018Zázračná kurkuma: tradiční koření prý dokáže divy – zlepší paměť, náladu a zpomalí stárnutí. A dokonce zatočí s rakovinou. Vážně?

Co je to vlastně tumescence? Dle specialistky, uroložky Mary Samplaski, která je vyhledávanou odbornicí v oblasti neplodnosti, jde o výraz, za kterým se skrývá „pevnost erekce“. Tedy, pokud měříte svůj penis ve stavu, kdy je ztopořený, může se postupem času zdát, že se zmenšuje. Právě to je ale následek snížené síly erekce.

Změny v erektilní síle pak podle Samplaski může způsobit také zdravotní stav - negativně ji mohou ovlivnit např. srdeční onemocnění, cukrovka nebo třeba problémy se štítnou žlázou. Srdeční potíže mohou ovlivnit erekci v důsledku změny na výstelce cév. A změny v hladině hormonů v případě problémů se štítnou žlázou mohou vést ke snížení erektilní funkce.

Pokud tedy vaše erekce nejsou takové jako dříve, měli byste do progamu zařadit relax a klidový režim, protože právě stres se také dokáže podepsat na funkčnosti vašeho nádobíčka. Dle doktorky Samplaski je dobré alespoň třikrát týdně potrápit tělo cvičením, jelikož tak dochází ke zvýšení hladiny testosteronu, který má pozitivní vliv na intimní život.

15. 03. 2018Fotíte si jídlo, abyste ho mohli sdílet na Instagramu? Pak se nemůžete divit, že tloustnete

Dalším viníkem „zmenšování“ penisu může být obezita (tím však nemyslíme, že ho kvůli narůstajícímu břišnímu prstenci již neuvidíte...). Jak vysvětluje Samplaski, tuk obsahuje enzym, který přeměňuje testosteron na estrogen, což může způsobit problémy s erekcí a testikulární smršťování. Jak jsme již zmiňovali, cvičení je klíčem k lepšímu sexuálnímu životu. 

Měkčí (a pocitově "menší") penis tak může volat po jistých zásadních změnách v životním stylu. Ať už se ale jedná o vzdání se cigaret nebo zvednutí pozadí z gauče a realizaci pohybových aktivit v posilovně, jde určitě o malé „obětí“ za plně funkční „nádobíčko“.

Pokud ale váš penis není „pevný jako skála“, je dobrý nápad navštívit lékaře. Přestože existuje spousta neškodných příčin erektilní dysfunkce, může se jednat také o známku vážnějšího zdravotního problému. 

Zdroj: menshealth.com, news-medical.net

Tomáš Boroš

Autor

Tomáš Boroš

Umělec s bohémskou duší, který se nebere až příliš vážně. Těžko se s ním pohádáte, ale lehce si z něj vystřelíte – na všechno skočí. Seriózní blázen a lidumil, co se neustále hledá, i když se nikdy nenajde. A ke všemu nedokáže rozeznat barvy. Zkrátka ztracený případ. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím