Fitness trend pro skutečné lidi: Místo six-packu je tu FOUR-PACK REVOLUCE! Pěkná postava, které může docílit každý, aniž by procházel peklem

10.10. - Co se děje

Některé části těla se staly v posledních letech doslova kultem. U mužů jde zejména o břicho a pak také samozřejmě o rozkrok. Až přijdou do centra pozornosti nějaké části charakteru a duchovní pokrok, dáme vám vědět. Do té doby se podíváme na první zmiňovaný středobod současného lidského vesmíru, a to sice six-pack. Mnozí vysekaného břicha nemohou dosáhnout, byť se hýbou a snaží se ovládat v jídle. To by nebyl problém, ale mnozí to jako problém vnímají a mají na to konto problémy se sebepřijetím, sebedůvěrou a vůbec se tak nějak kvůli povrchu svého břicha trápí víc, než by bylo záhodno.

20. 03. 2018Tento muž již překročil padesátku, ale stále vypadá na třicet! Jak to dělá?

Pozitivně tak lze přijímat nový fitness trend, který říká, že nemusíte mít six-pack, ale stačí vám four-pack. A to jak k tomu, abyste vypadali hezky, tak k tomu, abyste byli zdraví a cítili se dobře. Four-packem rozumíme stav, kdy spodní část vašeho břicha je tak normálně pokryta menší vrstvou tuku a vidět je pouze horní část břišních svalů. Tento trend je spoluvytvářen aktuální knihou nazvanou Fourpacková revoluce, která má podtitul: Jak mířit o trochu níž, občas obelhat dietu a přesto zhubnout a udržet se ve formě.

Jejími autory jsou slavný zápasník smíšených bojových umění Chael Sonnen a sportovní expert působící v bojových uměních a trenér Ryan Parsons. Ti představují přístup k jídlu a cvičení, který je dosažitelný a udržitelný pro běžné lidi různého věku.

19. 03. 2018Fitness trenér Patrik Hodas: "Lidé v mém okolí mě mají rádi, protože jsem dokázal, že ne všichni Romové jsou jen líní a nepracující občané!"

Parsons vysvětluje, že plný six-pack a zcela dokonale vysekaná postava je dosažitelná jen pro lidi v určitém věku, s určitou genetickou výbavou, při speciální výživě a velkém množství času na cvičení. Pro mnoho lidí dosažení six packu jednoduše není reálné a Parsons říká, že tělesnou změnu by každý měl plánovat realisticky a ne podle nějakých fantazií a fotek v časopisech. Poukazuje na to, že fitness modelové focení do časopisů jsou v nejlepší věku a na vrcholu sportovní kariéry. „Zatímco vy jste v práci, oni jsou v tělocvičnách. V době, kdy fotí ty snímky, jsou již týdny či měsíce na přísné dietě. Mají také skvělého fotografa a nasvícení, upravili je ve Photoshopu a také berou třeba steroidy. Takže pokud chcete zhubnout a cítit se dobře a takovéhle fotky si vyberete jako svůj cíl, je to prostě nesmysl,“ vysvětluje Parsons.

A je to logické, když vám váš životní styl bude příjemný, zahrne sport a kvalitní jídlo, občas nějaká omezení a občas naopak "povolení" režimu, budete nepochybně spokojenější. Minimálně ve srovnání se stavem, kdy byste permanentně s pocitem „jsem na dietě, hranolka je smrt“ slepě následovali fotku nějakého vyfotošopovaného dvacetiletého fitness modela.

Kniha je založena na tom, že občas i v jídle prostě „hřešíme“ a jednou za čas to tělu dokonce prospívá. Kniha propaguje krátká a intenzivní cvičení, která jsou zapasovatelná do běžného života nás všech. Najdete v ní třeba desetiminutové tréninky, rady jak nakupovat (a v jakém poměru živin) i příklady různých plánů stravy a tréninku. Knihu můžete kupit na Amazonu.

Foto: Facebook

Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život. Slečna Nikol vás vezme ve svém veřejném privatu na cestu kolem světa a splní i vaše nejhroznější představy. Pro chvíle, kdy už vás nedokáže rozčílit ani vlastní matka, manželka nebo partner, je tu slečna Nikol. Ta pani je zjevně rozbitá a u jejího jezevčíka se učil říkat Ř i Justin Beaver.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím