Růže mezi trním?! Aneb Filip Jankovič nafotil módní kolekci LOVE mezi samými ženami!

13.09. - Co se děje

LÁSKA! Nosný, životadárný a nikdy nekončící fragment lidského bytí se stal leitmotivem nové kolekce oděvního tvůrce Michala Marka. Znakem kolekce LOVE se stala svoboda a vlaštovka, která symbolizuje návrat.

16. 02. 2018Tapety mohou oživit interiér a posunout ho na vyšší úroveň. Jak ale na to?

"LOVE je ucelená kolekce s přesahem, která vznikala několik dlouhých měsíců. Prošla vývojem i změnami, měnila směr i lidi podílející se na výsledku. Chtěl jsem zde propojovat různé směry umění a designu. A láska nás přeci všechny spojuje, každý jsme si prožili či prožíváme svůj příběh lásky, proto nemohla být kolekce pojmenována jinak než LOVE. Spojuje se v ní talent módního designu, šperku, fotky, videa, hudby a tance. A vznikl tím unikátní audio-vizuální projekt, jehož výsledkem je ucelená kampaň," prozradil nám tvůrce Michal Marek.

Podívat se můžete i na krátký film, který vám kolekci lehce představí, nový web s e-shopem a v neposlední řadě se uskuteční také módní přehlídka, a to již 26. září 2017 v Praze na Václavském náměstí. Následně bude kolekce představena i v jiných městech České republiky.

Kromě Františky Čížkové, populární módní kritičky, Marek oslovil i modelku Kateřinu Votavovou nebo charismatickou Blážu Hlasovou, jež si přehlídkovými moly zpestřuje profesi zdravotní sestry. Další modelkou se stala tanečnice Petra Veverková a celou dámskou sestavu doplnil sexy tanečník a choreograf Filip Jankovič, který si spolupráci s tolika kráskami nemohl vynachválit.

21078573 10155789110902904 3617914201592359052 n

"Foceni probíhalo v moc příjemné atmosféře, ale v ten samý den jsme točili i promo video, kde jsme kolem Františky ještě s jednou tanečnicí tancovali na šíleně rozpáleném písku. To už rozhodně tak příjemné nebylo," směje se Jankovič a dodává: " Ale jelikož jsme chtěli, aby výsledek stál za to, zatnuli jsme zuby a zvládli to!"

Je o něm známé, že ho s módní kritičkou Čížkovou pojí dlouholeté přátelství, tak nás zajímalo, jak se mu s ní spolupracovalo v takovéhle roli...

"Františka mě i ostatní celou dobu podporovala. Ona je opravdu anděl! Miluju na ní, že kdykoliv se vidíme, tak si mě celého prozkoumá a prohlásí například: " Filipe, tyhle kalhoty ti opravdu sluší, to je přesně pro tebe!" Je to prostě profík i v soukromí."

15. 02. 2018Burberry téměř po sto letech změnilo svůj slavný vzor! Christopher Bailey do něj propletl barvy duhy, aby podpořil LGBTQ+ komunitu

Proč ale tvůrce Michal Marek vůbec takto různorodé tváře vybral?

"Volba těchto tváří byla důkladně promyšlená, chtěl jsem dát důraz na mix různorodosti a odlišností. Také jsem chtěl zdůraznit, že láska je tu pro všechny a je jedno, kdo jste, co děláte, kolik vám je let, jestli jste zdravý, nebo nemocný. Myšlenka propojit pětašedesátiletou Františku s mladým talentovaným tanečníkem mi přišla bizarní a zárověn velmi atraktivní. Myslím, že tato kombinace zafungovala skvěle a LOVE nás všechny spojila," objasnil cíl kolekce talentovaný módní návrhář.

Zdroj: archiv Michal Marek, Facebook.com

Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím