GALERIE: Manolo Blahnik zahájil v Praze svoji výstavu a představil limitovanou edici lodiček z křišťálů Preciosa

11.08. - Co se děje

Čtvrtek byl v Praze ve znamení bot. A ne jen tak ledajakých. Svoji výstavu "Manolo Blahnik: The art of shoes" přijela osobně uvést obuvnická ikona Manolo Blahnik. Jeho tvorbu milujeme, a tak jsme nemohli chybět jak na tiskové konferenci, tak i na samotné vernisáži, kam přišlo mistra přivítat mnoho českých osobností.

Výstava "Manolo Blahnik: The art of shoes" je přístupná od 11. srpna v pražském Museu Kampa a představuje intimní retrospektivu 45 let práce tohoto španělského návrháře, který je jednou z nejvíce vlivných postav současné módy. Jeho vynalézavost a mimořádná řemeslná zručnost dokázaly setřít hranice mezi módou a uměním.

04. 12. 2017Unikátní výstava mapuje gay historii na jednom z nejtemnějších míst – na veřejných toaletách

Z celkového počtu více než 30 tisíc unikátních modelů, které jsou uloženy ve výjimečném soukromém archivu, Blahnik společně s kurátorkou výstavy Cristinou Carrillo de Albornoz vlastnoručně vybrali pro Prahu 212 bot a 80 originálních kreseb, jež představují odraz autorovy tvorby. Zachycují jeho zdroje inspirace: architekturu, umění, botaniku, literaturu, kinematografii, 18. století, Itálii, Rusko, Španělsko a mnoho dalších, nečekaně rozmanitých vlivů, jež ho fascinují.

HML 9636

Je pro nás velkou ctí, že můžeme v Museu Kampa prezentovat dílo světové módní ikony Manola Blahnika. Těší nás, že si pan Blahnik v obrovské konkurenci ostatních evropských muzeí a galerií vybral právě naše museum. Jeho rozhodnutí potvrzuje mezinárodní pozici, kterou Museum Kampa díky své zakladatelce paní Medě Mládkové má" říká Jiří Pospíšil, předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

Po tiskové konferenci provedl a osobně otevřel mistr celou expozici ve které najdete i střevíčky z filmu Marie Antoinetta, kterou režírovala Sofia Coppola. Na výstavě nechybí ani modely bot věnované osobnostem, jež na Blahnika měly největší vliv: od Anny Piaggi, legendární editorky italského Vogue, přes herečku Brigitte Bardot po Alexandra Velikého. Expozice je doplněna extravagantními lustry Preciosa Lighting, konkrétně pak lustry Venus, Maria Theresa a Maria Theresa Comtess, které pan Blahnik také osobně vybral.

30. 11. 2017"HIV pozitivní lidé jsou na tom špatně už kvůli nemoci samotné. My jim situaci vůbec neusnadňujeme," říká kurátorka výstavy Sexposed Alena Bartková

V podvečer téhož dne představil Manolo Blahnik své nejoblíbenější ikonické lodičky Hangisi z křišťálů Preciosa a s ručně paličkovanou českou krajkou. Dvacet párů těchto střevíček je určeno k prodeji. Každý pár bude ušit přesně na míru nových majitelek, v září přijede tým Manola Blahnika do Prahy a pomůže jim najít ideální velikost. Krajky pro dvacet párů limitované kolekce budou paličkovat nejlepší české krajkářky po celé republice.

Photo 3

Kolekce z dílny Manola Blahnika si už můžete pořídit i online, nedávno totiž byla spuštěna platforma pro online prodej - Manoloblahnik.com
Vedle hlavní dámské kolekce, zahrnující večerní i denní kabelky, nabízí značka také úspěšnou pánskou kolekci.

Celou výstavu "Manolo Blahnik: The art of shoes" si můžete v Museu Kampa prohlédnout do 12. listopadu. Jaké osobnosti se přišli podívat na zahájení výstavy uvidíte v naší galerii.

Zdroj: Archiv Museum Kampa, Preciosa

 

Kamila Písaříková

Autor

Kamila Písaříková

Odjakživa miluje všechno, co se třpytí, papírnictví a vůni vzduchu po bouřce. Styl preferuje minimalistický, šperky a doplňky maximalistické a v módě obdivuje české návrháře. Vášnivě ráda fotí, což je kromě značky Deers také její další profese. Víno moravské, kuchyně asijská, voda kohoutková, večery letní a rána brzká.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím