Jak se žije transsexuálním dětem do desíti let? Podle odborníků lépe než jejich vrstevníkům

11.08. - Co se děje

Pro většinu rodičů je příchod dítěte na základní školu velkým dnem, který vyžaduje týdny příprav. Ještě významnější je tato změna, když se jedná o transgender děti. Desetiletá Jessica, která se narodila jako chlapec, se však staví k problematice s klidem: “Když se mě někdo zeptá, nebudu to zapírat, ale nebudu to nikomu cpát.” I Alex, její otčím, sám před lety prodělal změnu pohlaví. Dnes je hrdý na svou dceru a je rád, že nemusí držet žádná tajemství. Podle něj by to bylo přiliš stresující pro všechny.

15. 03. 2018Psychologové i lékaři na urgentních příjmech se shodují: Děti, které se podobají svému otci, jsou zdravější

Ve Velké Británii existuje pouze jedna nadace, která se specializuje na mladistvé s genderovými problémy, Tavistock and Portman. Ta registruje 216 dětí do deseti let (z čehož dvaatřiceti je méně než pět let), které jsou nespokojeni s pohlavím, jež jim bylo přiděleno při narození. Psychology to na jednu stranu překvapilo, na druhou stranu však uznávají, že se dato změna dala předpokládat vzhledem k většímu obecnému povědomí o trans tématech.

09. 03. 2018Skandální odhalení: Profesor Snape byl transgender žena! A máme pro to i důkazy

Jessičina matka Ella vyjadřuje podobný názor, jako mají rodiče dětí vychovávaných bez genderových rolí: “Měly by to prostě být děti, které nic netíží. Chci jenom, aby všechno šlo hladce a Jessica mohla žít normální život.” Jiná matka však poukazuje na stinné stránky: “Stačí, že musí čekat do šestnácti, než dostane hormony, aby se jí mohlo vyvíjet děli. Její vstevnice budou mluvit o tom, jak jim rostou prsa, a o prvních menstruacích a ona bude čekat. To bude náročné.” Je však připravena podporovat svou dceru a věří, že z ní vyroste zdravá sebevědomá žena.

Zdroj: bbc.com

Johnny G. Midgey

Autor

Johnny G. Midgey

Pouliční umělec, záchranář, lingvista a pilot F1 samouk. Chvíli nejlepší kluk na světě a chvíli holka k zulíbání. Milovník koček, Brouků a masa na grilu.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím