Magazín LUI věnuje polovinu výtěžku z prodeje speciální edice na podporu gayů v Čečensku

28.06. - Co se děje

Magazín LUI se jako titul, jemuž práva LGBT komunity nejsou lhostejná, rozhodl zapojit do celosvětové pomoci gayům v Čečensku. Uvádí proto speciální edicí aktuálních čísel LUI – THE LOVE ISSUE a LUI Living – 51 % výtěžku z jejich prodeje pak věnuje neziskové organizaci Russian LGBT Network.

Podle nejnovější zprávy celosvětové organizace ILGA (The International Lesbian and Gay Association) se opět snížil počet zemí, kde jsou lesby a gayové stíháni kvůli své sexuální orientaci. Současné dění v Indonésii, Sýrii a zejména pak Čečensku však naznačuje, že v mnoha koutech světa se situace naopak vyhrocuje. Neziskové lidsko-právní organizace tak upozorňují, že podpora LGBT komunity je dnes, v roce 2017, nutná více než kdy dříve. I proto Magazín LUI jako periodikum, které se dlouhodobě profiluje jako titul sledující dění v LGBT komunitě a podporující rovná práva bez ohledu na sexuální a genderovou identitu, cítí povinnost aktivně se zapojit. 

V posledních měsících plní titulní strany většiny světových médií informace týkající se cíleného stíhání gayů v Čečensku. Ti jsou tamním režimem vězněni a nezřídka mučeni až k smrti. Ačkoliv vrcholní představitelé Čečenska celou kauzu označují za smyšlenou, výpovědi gayů, kterým se podařilo uprchnout, svědčí o opaku. Celou situaci přímo v Čečensku monitoruje nezisková organizace Russian LGBT Network, která zároveň mužům v ohrožení života poskytuje pomoc a také asistenci a finanční podporu pro vycestování ze země. Za tímto účelem zřídila organizace také účet, kam mohou všichni, jimž není situace lhostejná, přispět. 

Magazín LUI cítí povinnost jasně deklarovat, že jednání čečenské vlády považuje za bezprecedentní porušování elementárních lidských práv a svobod. A jelikož činy jsou více než slova, od úterý 27. června umožní v online e-shopu nákup speciální edice aktuálních vydání LUI (LUI – THE LOVE ISSUE a LUI Living), z jejichž prodeje bude 51 % výtěžku odesláno Russian LGBT Network.

Speciální edice LUI – THE LOVE ISSUE (89,- Kč) a LUI Living (29,- Kč) je dostupná přes e-shop na www.lui.cz/eshop od 27.06.2017. Zapojte se i vy a vyjádřete svou podporu LGBT lidem a především řekněte jasné „ne“ násilí páchanému na čečenských gayích. 

Akce potrvá na webu www.lui.cz do konce léta. Veškeré finanční prostředky získané prodejem speciální edice budou evidovány ABC ČR

Foto: LUI

Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím