Dva zásadní faktory, které rozhodují o tom, zda si večer užijete

19.05. - Co se děje

Krása není vše. A nemyslíme to jen metaforicky nebo snad ve smyslu otřepaného „pravá krása leží uvnitř člověka“ (protože nad charakterem si člověk nevy..., že ano). O přitažlivosti nerozhodují jen vystouplé lícní kosti a pekáč buchet, ale i další faktory. A podle nové studie polských vědců jsou zcela zásadní.

16. 03. 2018Zázračná kurkuma: tradiční koření prý dokáže divy – zlepší paměť, náladu a zpomalí stárnutí. A dokonce zatočí s rakovinou. Vážně?

Klíčem k srdci kterékoliv lidské bytosti (a zřejmě i některých zvířecích mazlíčků) je uklidňující tón hlasu a podmanivá vůně. Nejde ale o žádný rozmar našeho mozku – výška, tón a tempo hlasu jsou totiž reflexí mnoha věcí. Třeba toho, kolik testosteronu vaším krevním řečištěm koluje. Nebo jak dominantní – v životě i posteli – jste.

A pokud jde o osobitý odér, to, že nám protějšek musí zkrátka vonět, je známo stovky let. „Kombinace sluchu, zraku a čichu nám pomáhá s abnormální jistotou určit, jak vhodný partner pro nás daná osoba je,“ tvrdí Agata Groyecka, jedna z vědkyň stojících za studií.

15. 03. 2018I vaše pleť má po proflámované noci kocovinu. Jak druhý den nevypadat jako zombie?

Podle evolučních biologií v sobě využívání všech tří smyslů propojuje hodnocení na dálku i zblízka. Obrazně by se dalo říci, že s každým dalším krokem se před námi vynořuje zpráva o tom, jak si s danou osobou sedneme. A zatímco v případě čichu hledáme co nejrozdílnější protějšek, u zmíněného vzhledu to až tak neplatí. U pomíjivé krásy pátráme po partnerech, kteří vypadají jako my.

Freud by měl radost.

Zdroj: menshealth.com

Tomáš Soukup

Autor

Tomáš Soukup

Student, blížící se do cílové pásky. Klavírista samouk, který sotva přečte noty. Vyznavač dobrého jídla i pití; skvělé hudby i literatury. Neumí sám sebe zařadit - nejen v rámci mnoha škatulek, ale často ani co do svých životních postojů a snů. Zkrátka další z mnoha.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím