Na návštěvě u zpěváka Pavla Callty v pražských Hájích

Na návštěvě u zpěváka Pavla Callty v pražských Hájích

Jak bydlí zpěvák Pavel Callta? Známý hudebník a zpěvák nám předvedl svůj úplně nový byt, ve kterém bydlí něco málo přes měsíc. Útočiště našel na Jižním Městě,…
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
5. 2. 2019

Jak bydlí zpěvák Pavel Callta? Známý hudebník a zpěvák nám předvedl svůj úplně nový byt, ve kterém bydlí něco málo přes měsíc. Útočiště našel na Jižním Městě, kde pobýval už během studií. S Pavlem jsme hovořili o bydlení, ale také o jeho kariéře.

Jak dlouho už žiješ v tomto bytě na Hájích?

Zatím jen měsíc. Takže je to čerstvé.

Proč ses rozhodl zrovna pro tuto lokalitu?

Bydlel jsem čtyři roky na kolejích na Jižním Městě, u Chodova a pak čtyři roky hned vedle kolejí v bytě, takže to okolí tady mám hrozně rád. Hned za domem mám hostivařský lesopark, vedle je kino i metro, takže jsem tuto lokalitu přímo vyhledával.

<Path> Na návštěvě u zpěváka Pavla Callty v pražských HájíchZdroj: Pavel Callta; Foto: Lucie Macháčková

Centrum Prahy tě tedy moc neláká?

Ne, vůbec. Dříve jsem bydlel v širším centru, na Žižkově a na Andělu, ale teď už mě to neláká.

Máš radši větší klid?

Ano. Často jsem na koncertech a pořád řeším nějaké věci, takže jsem rád, když si od ruchu na chvíli odpočinu. Třeba tady do lesoparku teď chodím každý den běhat, což by v centru možné nebylo.

Viděl jsem, že teď máš výzvu, že budeš běhat každý den. Jak dlouho to bude trvat?

To je na celej život. (smích) Tedy když mě opravdu neskolí nějaká nemoc, ideálně každý den. Jsem noční tvor a chodím většinou běhat třeba i ve dvě ráno. Pak si dám sprchu a jdu spát. Ráno se k tomu přimět nedokážu, to spím dlouho.

Takové tempo zvládáš i během koncertů?

Ano, bez problémů. I kdyby to mělo být jen dvacet minut, tak to chci zvládnout. Četl jsem totiž jednou rozhovor s nějakým hercem, který tam říkal, že chodí běhat každý den a cítí se skvěle a je ve formě. Musím říct, že to tak opravdu funguje. Nicméně u mě to vzniklo tak trochu omylem.

Jak to myslíš?

Když jsem byl běhat první den, tak jsem přitom natočil stories na Instagram, byl jsem tak nahecovanej, že jsem prohlásil, že budu běhat každý den, a pak už jsem to nemohl zrušit. (smích) Nicméně pak jsem z toho měl dobrý pocit, protože se ke mně připojilo i pár mých fanoušků a inspiroval jsem je.

Co zařízení v bytě? To sis vybíral sám?

Je pravda, že byt byl z větší části zařízený. Dal jsem si sem navíc jen pár věcí. Samozřejmě doplňky a další serepetičky jsou moje, ale základní vybavení už tady bylo. A já jsem to tak i preferoval. S mým časovým vytížením to bylo jen ulehčení práce.

Vidím tady pár doplňků také od tvých fanynek (na stole leží obsáhlý dopis od fanynky a Pavlova dřevěná socha).

Něco málo tady je. (smích) Často mi různé dárky dávají fanoušci na koncertech, jelikož mám vždy po koncertě autogramiádu. Dostal jsem třeba i tuhle dřevěnou sochu.

Tady v bytě vzniká také tvá tvorba?

Ano, proto jsem rád, že bydlím v klidu. Vždy se při skládání maximálně soustředím a vadí mi každé rozptýlení. Nejčastěji skládám doma na gauči, tady mě nic neruší.

Doma také hraješ a zpíváš?

Někdy ano, ale samozřejmě si musím dávat pozor, jelikož jsou tady sousedé. Ale občas si zazpívám. Jinak zkoušíme s kapelou ve zkušebně a pak hlavně na koncertech.

<Path> Elton John vyráží na poslední světové turné, poté se chystá do důchodu!Zdroj:

Před nedávnem vyšlo tvé nové album, co všechno na něm fanoušci mohou najít?

Songy jako Píšem si svůj sen, Endorfin, Tak promiň či Teď to nezapomeň. Takže je to singlová deska. O ostatních písních musím říct, že jsem je vybíral fakt precizně, jako kdybych přebíral zrnka kávy. Na albu se zkrátka objevily opravdu nejsilnější singly ze všech mnou složených písniček.

Kdy se chystá turné k tomuto albu?

Proběhne teď na jaře. Bude se jmenovat Na cestách anebo Nezapomeň, to je možná takové silnější. Co myslíš? Pak následuje festivalová sezóna a v listopadu se chystám uspořádat obrovský koncert ve Foru Karlín, kde bychom chtěli desku pokřtít.

Zdroj: Pavel Callta; Foto: Lucie Macháčková

Populární
články

E-Shop