Chcete být při práci produktivnější? Zkuste si k ní vybrat správnou hudbu!

Chcete být při práci produktivnější? Zkuste si k ní vybrat správnou hudbu!

Někdo nedá dopustit na poslech rádia, jiný zase musí mít k práci naprosté ticho. Ale jak to tak vypadá, správně zvolená hudba opravdu napomáhá nejen k větší…
Petr Opršal Petr Opršal Autor
26. 11. 2018

Někdo nedá dopustit na poslech rádia, jiný zase musí mít k práci naprosté ticho. Ale jak to tak vypadá, správně zvolená hudba opravdu napomáhá nejen k větší produktivitě zaměstnanců, ale také k jejich spokojenosti a k tomu, aby odváděli kvalitnější práci.

<Path> Generace Z nechce v životě vůbec pracovat. Touží po penězích bez práce a cítí se nedoceněna. Zahltí brzy svět životem zničení mladí lenoši?Zdroj: cityandguilds.com, seznamzpravy.cz, metro.co.uk, .dailymail.co.uk, mckinsey.com, novinky.cz,

Jakou hudbu tedy zvolit? Podle výzkumu, zveřejněného odborníky na marketing z WebpageFX, je pro každou situaci vhodný trochu jiný druh hudby. Pokud se chcete soustředit a pracovat bez chyby, vhod vám přijde klidná ambientní hudba. Pokud naopak chcete pracovat rychleji, nejvhodnější je taneční pop.

Poslouchání hudby při práci také spouští dopaminové receptory, odstraňuje stres a zvyšuje motivaci pracovat. Vždyť také podle toho samého průzkumu je zaměstnanců, kteří rádi poslouchají při práci hudbu, drtivá většina, celých 77 %! Přitom pouze 40 % nadřízených věří, že poslech hudby při práci opravdu pomáhá.

Server Bussines Insider se na to dívá z trochu jiného úhlu. Podle jeho odborníků platí několik pravidel. Hudba dozajista pomáhá, ale nejlepší je jako nerušící podklad. Nejlepší jsou pak instrumentální skladby středního tempa, ideálně ze žánru, ke kterému nemáte žádný vztah. Jak oblíbená, tak neoblíbená hudba působí příliš rušivě a nutí vás soustředit se na ni, ne na práci. Hudba by také neměla zbytečně křičet, ale ani šeptat.

<Path> Nezničitelná diva Kylie Minogue se vrací. Po čtyřech letech vypouští nový singlZdroj:

Žádné pravidlo ale neplatí stoprocentně. A tak se někomu nejlépe pracuje u chill outu, někomu u jazzu a jinému zase v kanceláři hraje metal. Pokud vám to funguje, není důvod nic měnit, jen se dohodněte se spolupracovníky, abyste je nerušili.

Zdroj: LinkediIn, Bussines Insider, youtube

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop