Oblíbený kadeřník Rosťa Trybový
Rozhovor
<Path>

Oblíbený kadeřník Rosťa Trybový

Hvězdami vyhledávaný kadeřník Rosťa Trybový (28) nám prozradil, jaké to je česat a stříhat celebrity, ale i jaké jsou největší hrůznosti, které si Češi…
Petra Járková Petra Járková Autor
4. 5. 2018

Hvězdami vyhledávaný kadeřník Rosťa Trybový (28) nám prozradil, jaké to je česat a stříhat celebrity, ale i jaké jsou největší hrůznosti, které si Češi nechávají vytvořit na hlavě. Poradí vám také, jak se starat o vlasy na jaře a v létě a kde bere inspiraci pro své vlasové kreace.

<Path> Jaký jste typ? Unisex vůně GUESS Originals oslavují individualituZdroj: GUESS, sensualite.cz, IG: @devontrunk

Rosťo, chtěl jste být kadeřníkem už jako malý kluk? Stříhal jste třeba sestře panenky?

Vůbec nééé! (smích) Jako malý kluk jsem byl dost divoký a vždy jsem tíhnul spíše ke sportu. Většinu času jsem strávil na hřišti s partou kamarádů, se kterými jsme si hráli na slavné sportovce a snili, že jednou budeme některým z nich. Nikdy by mě nenapadlo, že se budu věnovat oboru kadeřníka.

Obor kadeřníka jste šel ale studovat.

To sice ano, ale práci kadeřníka jsem začal profesionálně vykonávat až ve svých jednadvaceti letech. Do té doby jsem měl tak trochu toulavé boty a přemýšlel, zda jdu správným směrem.

Jaké jsou trendy mužského střihu pro letošní jaro a léto?

Pro mě je slovo trend velmi pomíjivý termín, protože podle mě je trendy každý člověk, který se cítí dobře a dokáže prodat to, co nosí na hlavě nebo i na sobě. Ale za trend letošního jara jsou považovány kratší boky do výtratu, kdy horní partie zůstává delší, ale hladkou patku do strany střídá nedbalý rozcuch v podobě mokrého vzhledu. Prostě máte vypadat free! 

Jak by měli muži pečovat o své vlasy za teplého a slunečného počasí?

Spousta kosmetických značek kvůli zvýšení prodeje doporučuje produkty s ÚV faktorem, ale vzhledem k našemu podnebí to není zase až tak nutné, ovšem pokud se nechystáte třeba do Afriky. (smích) Pro každodenní čištění bych doporučil hydratační šampón. Za mě bych doporučil šampóny od značky Alterna řady Clinic, které podporují i růst vlasů.

Jak často by si muži měli mýt vlasy a jaký je správný postup?

Mytí vlasů u mužů je ideální jednou denně popřípadě obden. Pokud je na vlasech nějaký styling, je nutné ho důkladně vypláchnout dvěma přešampónováním.

Jaké je to největší účesové "peklo", které jste musel stříhat?

Naštěstí se musím přiznat, že jsem se ve své praxi nesetkal s ničím, co bych musel nazvat vlasovým peklem a nedej bože ho ještě stříhat.

Účes, který klientovi nesluší, by Rosťa nevytvořil

Takže řeknete klientovi, když mu něco, co by chtěl vytvořit na hlavě, nebude slušet?

Ano, řeknu. Jsem ke klientům upřímný a snažím se vždy poradit, abych zapracoval na jejich osobnosti a vytvořil tak komfortní účes, ve kterém se budou cítit dobře, aby byl přizpůsoben jejich životnímu stylu a aby si ho zvládli upravit doma sami, aby vypadal tak jako od kadeřníka.

Takže se často setkáváte s tím, že chtějí klienti poradit?

Musím se přiznat, že poměrně často, a to mě samozřejmě těší. Kdysi člověk přišel do kadeřnictví, řekl, že to chce zkrátit a tím skončila veškerá konzultace. Jsem rád, že nyní tomu je jinak a klienti mě navštěvují s tím, že jdou za profesionálem, který je tady od toho, aby společně s ním vytvořili něco, v čem se budou cítit dobře.

Vy se stříháte také sám nebo je to náročné a raději se svěříte do rukou odborníků?

Když na to dojde, tak ano. (smích) Ale sám si snažím dopřát komfort, který poskytuji i svým klientům. Bohužel nemoc z povolání mě dožene občas k tomu, že si to musím stejně upravit doma ještě sám. (smích)

Kde berete inspiraci pro střihy?

Dnes je velkou výhodou internet a sociální sítě, takže i já často hledám inspiraci na Instagramu nebo se prostě snažím improvizovat. Stejně člověk musí vždy střih přizpůsobit tomu, co mu konkrétní vlasy dovolí.

Nechávají se často muži stříhat podle nějaké celebrity? Která vede?

Tak s tím se setkávám pořád. Hádejte, kdo jiný by to mohl být než David Beckham. Tahle ikona bude určovat trendy snad navždy a to jak v účesech, tak celkově v módě.

I vy sám stříháte české celebrity. Které to jsou a jaký mají vkus?

Stříhám například zpěvačku Markétu Konvičkovou, která má nejen dobrý vkus, ale navíc je i skvělý člověk. To samé mohu říct i o fotbalistovi Markovi Jankulovském, kterého jsem stříhal po návratu z AC Milán. Dlouho jsem se nesetkal s člověkem, který by toho ve sportu tolik dokázal a měl tolik pokory. Myslím, že spousta dalších sportovců by se od něj mohla učit. I co se stylu týče, italská móda se u něj nezapře.

Co vás baví ve volném čase?

Svůj volný čas se snažím věnovat osobnímu rozvoji a obklopovat se pozitivní lidmi, kteří mě dobíjí. Ale také mám rád občas svůj klid s dobrým jídlem a kvalitním filmem.

Jak pečujete o své tělo? Sportujete?

Jelikož dost svého času trávím v práci, je pro mě nezbytné najít si skulinku pro sport. A jelikož si jím pročistím mysl, tak se snažím třikrát týdně zajít do fitka. K tomu jednou týdně navštěvuji fyzioterapeuta, který mě zase postaví na nohy. (smích)

<Path> LUI TESTOVÁNÍ: Lukáš Kubát: "Vlasy jsou korunou krásy!"Zdroj: LUI

Co plánujete v létě?

Čím jsem starší, tím více se utvrzuji v tom, že nejlépe utracené peníze jsou za cestování. Takže tradičně jako každé léto se vidím někde u moře s drinkem v ruce a s myšlenkou, jak je ten život krásný. (smích)

Zdroj: Rosťa Trybový

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop