Mysleli jste si, že spojení aut a módy nemůže přinést nic nového? Toyota vás přesvědčí, že to jde!
News
Zdroj: Toyota / Se svolením

Mysleli jste si, že spojení aut a módy nemůže přinést nic nového? Toyota vás přesvědčí, že to jde!

Toyota se spojuje s módní značkou Undercover! Model automobilky Aygo X se ukáže na módní přehlídce Undercover Fall 2023 během Pařížského týdne módy.
Michal Černý Autor
10. 3. 2023

Automobilka Toyota se spojila s japonskou módní značkou Undercover a společně vytvořily limitovanou edici nejmenšího modelu Aygo X s cílem bourat stereotypy a prosazovat nekonformní uvažování. Nový model se pochlubí unikátním designem interiéru a exteriéru a bude vyráběn v omezeném počtu pouhých 5000 kusů. Novinka se představí na módní přehlídce Undercover Fall 2023, která proběhne během Pařížského týdne módy.

Pro tento speciální účel byl vyvinut exkluzivní šedý lak s korálově červenými akcenty, který bude kombinován s černými 18palcovými koly z lehkých slitin. Značková sedadla a slogan Chaos/Balance na střeše vozu dále rozšiřují nabídku designových prvků. Design nového modelu Aygo X byl inspirován filozofií nekonformity a rebelským duchem značky Undercover, která se proslavila svým zaměřením na streetwear a hudbu.

Tato spolupráce spojila světy módy a automobilů a v rámci nové kampaně se odehraje v Paříži a Tokiu. Značka Undercover se proslavila v undergroundové scéně a dosáhla světového uznání díky spolupráci s dalšími osobnostmi. Nicméně stále si zachovává svůj rebelský náboj a vizionářství.

<Path> David Čerych: “Nemůžeme adoptovat děti a mít rovnocenné svazky, ale můžeme se plně projevovat. Slovo gay bylo kdysi synonymem pro něco hnusného a úchylného”Zdroj: Jan Witek

Jun Takahashi, zakladatel značky Undercover, k vzniku nové verze vozu Aygo X říká: „Spojování dvou protichůdných prvků či světů je z mého pohledu vzrušující, přičemž materiály i způsob získání barev se naprosto liší od projektů v oblasti oblečení. Tento design zůstává věrný duchu značky a zároveň harmonicky ladí s městem.“

Vedoucí stylistického ztvárnění ze společnosti Toyota Europe, Tadao Mori, dodává: „Byli jsme přesvědčeni, že Undercover by mohl ještě více zvýraznit již tak silnou osobnost Ayga X. Jun přišel se zcela novým pohledem na barvy a nápady, jak ještě lépe využít běžné detaily k vytvoření něčeho zajímavějšího a neočekávaného.“

Tipy redakce

Je tedy zřejmé, že tato spolupráce přináší prakticky dokonalé spojení moderního designu a rebelujícího ducha značky Undercover. Spolupráce těchto dvou značek má zcela jedinečný charakter, obě totiž spojuje nejen touha po neustálém inovování a tvořivosti, ale také touha po vytvoření jedinečných a kvalitních produktů.

Možná o spojení automobilů a módního průmyslu slyšíte poprvé, ale vězte, že se prakticky nejedná o žádnou novinku. Tyto dva světy se prolínají již desítky let a vytvářejí inspirativní díla, která přinášejí nový rozměr jak v automobilovém, tak i módním průmyslu. Některé automobilky se již dříve spojily s módními značkami a designéry a společně vytvořili vysoce unikátní kousky.

Jedním z příkladů může být Mercedes-Benz a módní značka Calvin Klein, kteří spolupracovali na vytvoření speciální edice modelu CLK. Tento model byl navržen tak, aby ladil s „kleinovským“ stylem minimalistické elegance. Dalším příkladem může být značka Ferrari a módní dům Armani, kteří se spojili na začátku 21. století a společně vytvořili limitovanou edici modelu 456M GT. Tento vůz byl navržen v luxusním stylu Armani a nabízel speciální kůži s Armani logem a na měření vyrobené kožené kufry, které ladily s interiérem vozu.

<Path> Osvojte si originální styl díky módním kouskům Karla Lagerfelda, pořídit si je můžete i z pohodlí domovaZdroj: Vermont

Spojení aut a módy se však neomezují pouze na exkluzivní automobily. Mnoho značek nabízí speciální edice svých vozů, které jsou navrženy v souladu s módními trendy a vysokými standardy kvality. Tyto edice se vyznačují speciálními barvami, sedadly, logy a jinými prvky, které jsou charakteristické pro módní průmysl.

V současné době se spojení aut a módy stává stále běžnějším a jak módní, tak i automobilový průmysl se snaží spolupracovat a vytvářet nové trendy v obou odvětvích. Vše je založeno na tom, že oba průmysly chtějí nabídnout zákazníkům nové zážitky a unikátní produkty, které splní jejich požadavky na design, styl a kvalitu.

Jak tedy vidíte, spojení těchto dvou zcela odlišných vesmírů není nic nového, avšak v Toyotě a Undercoveru se rozhodli ukázat, že dokáží přinést něco naprosto originálního. Zákazníci, kteří si novou verzi Ayga X pořídí, se mohou těšit na unikátní designové prvky, které jsou plné kontrastů a překvapení. Zvláštní pozornost byla věnována barvám, které mají zcela jedinečný význam a symboliku.

Podobně jako Undercover, i Toyota věnuje velký důraz na detaily a kvalitu svých výrobků. Zákazníci si tak mohou být jisti, že nová verze Ayga X bude nejen vzhledově atraktivní, ale také bude obsahovat výkonný motor a stane se spolehlivým dopravním prostředkem.
Celkově lze tedy říct, že nová verze Ayga X je spojením inovativního designu, prvotřídní kvality a výkonných technologií, které jsou pro Toyotu typické.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop