Plug-in hybrid jako nový diesel, který potěší i konzervativní řidiče
Recenze
Zdroj: Ford Motor Company

Plug-in hybrid jako nový diesel, který potěší i konzervativní řidiče

Ceny pohonných hmot jsou v posledních měsících naprosto nevyzpytatelné – bez nadsázky jako na horské dráze. Nízká spotřeba auta je proto vlastností, kterou řidiči u svých vozů sledují zvlášť bedlivě. Právě kvůli spotřebě dřív lidé upřednostňovali dieselové motory oproti benzinovým. Jenže ani těm nejmodernějším dieselům zrovna dvakrát neprospívá ošemetnost městského provozu, tedy krátké popojíždění a časté startování, což se nemile promítne i do vaší peněženky. Jestli vás v blízké budoucnosti čeká pořizování nového auta, možná byste měli zvážit koupi takového vozu, který bude šetřit jak vaše finance, tak životní prostředí.
Redakce Redakce Autor
22. 12. 2022

Auto, které je úsporné hned po několika stránkách, byste měli lovit ve vodách plug-in hybridů. Naprostým bestsellerem ve svojí kategorii je Ford Kuga PHEV. Za to, že je nejprodávanějším plug-in hybridem v Evropě, vděčí především svému ekologickému provozu, optimalizovaným servisním nákladům a velké uživatelské vstřícnosti.

Ford Kuga PHEV šetří palivo, protože při nižších rychlostech jezdí na elektřinu, což je zárukou nízké spotřeby i minimálních emisí. Vůz je proto ideální pro městské řidiče, kteří se během dne potřebují dopravit do práce nebo si vyřídit ty nejdůležitější věci, ale přitom nenajezdí víc než 100 kilometrů. Pokud vůz nabijete před jízdou z 230V zásuvky, odvděčí se vám spotřebou mezi 1-3,5 l/100 km.

<Path> LUI TV: Vyzkoušeli jsme nový Range Rover Evoque na polygonu. Zvládl opravdu všeZdroj: DAJBYCH; Video: Oliver Cuadra

Úsporně ale Ford Kuga PHEV umí jezdit i při delších cestách. Konzervativnější řidiči, kteří se elektrifikace aut pořád trochu zdráhají a není pro ně snadné z auta s dieselovým nebo benzinovým motorem najednou přesednout do zcela elektrického vozu, si s PHEVem určitě užijí běžnou jízdu.

Za zmínku ale stojí, že i při ní Kuga PHEV nabízí to nejlepší z obou světů, protože elektrická část její hnací soustavy asistuje zážehovému motoru, čímž opět přispívá ke snížení spotřeby paliva. S tímhle autem se tedy nemusíte bát vyrazit za zážitky i někam dál. Ford Kuga PHEV má mimo jiné k dispozici ještě režim EV Later, který elektřinu v baterii šetří na později – třeba na vjezd do nízkoemisní zóny.

Co se týče nabíjení, tak auto můžete dobíjet přes den, když jste třeba v práci, nebo doma přes noc, což vás navíc může vyjít levněji díky výhodnějšímu tarifu na elektřinu. Model Kuga PHEV ale zdaleka není limitovaný jen dobíjecími stanicemi. Kromě nabíjení z externího zdroje se totiž baterie dobíjí také rekuperací během jízdy. Ta zachycuje kinetickou energii a uchovává jí ve formě elektřiny.

Kuga PHEV si zachovává všechny výhody SUV vozů a majitelé tohoto auta tak mají záruku lepšího výhledu a komfortního nastupování. Vůz má přitom ale stále kompaktní rozměry, takže je i v tomto směru naprosto univerzální a vhodný na jízdu ve městě i po dálnici. Není divu, že Ford Kuga PHEV se mezi řidiči těší takové oblíbenosti. Kdo ví, možná, že k nim budete patřit i vy. Pokud vás Kuga PHEV zaujala, nejsnadnější cesta k ní vede tudy.

Zdroj: Ford Motor Company

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop