Volkswagen T-Roc R-Line – povedený „mazlík“ pro každou příležitost
Recenze
Zdroj: Volkswagen, se svolením

Volkswagen T-Roc R-Line – povedený „mazlík“ pro každou příležitost

S T-Rocem jsem měl možnost se již několikrát setkat v různých provedeních. Nyní jsem do rukou dostal faceliftovaný model T-Roc R-Line, rovnou s druhým nejsilnějším zážehovým motorem. Je to roztomilý „mazlík“, který se nezalekne žádné situace – ať už to bude svižnější jízda, či složitější terén. Co k tomu dodat? Je to výborný společník na každou cestu.
Redakce Redakce Autor
21. 11. 2022

Ačkoliv nejsem zarytým fanouškem kompaktních crossoverů a raději sám sebe vidím ve větších autech, už jsem měl možnost několik modelů spadajících do této kategorie testovat a rozhodně jsem při jízdě s nimi netrpěl. Zvlášť model T-Roc se mi vryl do paměti a týden s ním jsem si opravdu užil.

<Path> Sexy kadeřník Tomáš Arsov testuje pro LUI! Přečtěte si o dostupné novince, díky které si neustále udržuje perfektní a upravený vzhledZdroj: Tomáš Arsov, Phillips

Svižný stroj

Na každou jízdu s ním jsem se těšil i kvůli dvoulitrovému turbo benzinu s výkonem 190 koní, který za každé situace hnal T-Roca svižně vpřed. Jako správný crossover má tento model také jízdní režim offroad, a když se znenadání dostanete do náročnějšího terénu, tato čtyřkolka s ním rozhodně nebude mít problém. Na delších cestách se pak můžete lehce spolehnout na adaptivní tempomat, který má aktivní vedení v jízdním pruhu, takže vy i celá posádka se můžete cítit zcela bezpečně.

Stejně jako u ostatních T-Roců i zde musím vychválit podvozek, který ve sportovních režimech zvládá rychlejší jízdu na jedničku a v komfortním režimu zase krásně odfiltruje nejrůznější nerovnosti na silnici. Do cílové stanice jsem díky tomu nedojel vyklepaný jako řízek, ale zcela připraven na další dobrodružství. Spotřebou jsem se navíc průměrně pohyboval okolo 8,5 litrů na 100 km. Zde je nutno zmínit, že jsem auťák nijak zvlášť nešetřil a když jsem měl možnost, tak jsem pořádně šlapal na plyn.

Facelift oblíbeného modelu

S faceliftem T-Roc dostal novou příď, která zahrnuje také světlomety s technologií LED Matrix. Novým designem se chlubí také nárazníky, zadní světla a palubní deska, na které najdete obří centrální displej připomínající tablet. Jak už to u nových vozů bývá, přibyla také spousta dotykových plošek a například panel klimatizace je nyní plně dotykový, což já osobně nevnímám jako krok zpět, ačkoliv se to u mnohých oficiálních testů můžete dočíst.

Vzhledem k tomu, že mnou testovaný vůz byl ve verzi R-Line, obsahoval navíc několik dalších zajímavých designových prvků, například polep na C sloupcích, který připomíná karbon, ale také černé ozdobné lišty, které dodávají vozu větší atraktivitu. Soudě podle pohledů kolemjdoucích jsem nebyl jediný, koho tento model zaujal.

Příjemný interiér

Interiér vozu působí velmi příjemně a útulně a ihned po usednutí do vozu se můžete těšit na maximální komfort. Naprosto komfortně funguje i bezdrátové připojení s telefonem skrze Android Auto či Apple CarPlay. Jak už jsem zmínil, všude najdete dotykové plošky, i na multifunkčním volantu. Stačí jen pár jízd, než si na tenhle způsob ovládání zvyknete, a pak už všechna nastavení ovládáte poslepu.

Prostor pro řidiče je i přes rozměry vozu dostatečně velký. Vzhledem k tomu, že měl testovaný model příplatkové sportovní sedačky, musím říct, že posed byl pohodlný a křesla držela tělo na místě v jakémkoliv okamžiku. Ani při delší jízdě jsem nezaznamenal žádný diskomfort.

<Path> VELKÁ RECENZE BMW X6: Dravec, který je dokonalou symbolikou lásky na první pohledZdroj: Foto: Zuzana Zavadilová, Jan Witek, BMW

Stvořený pro jakýkoliv zážitek

Modernizovaný T-Roc je po všech stránkách opravdu skvělé auto. Pokud patříte mezi fanoušky kompaktních crossoverů, rozhodně zvažte pořízení právě tohoto modelu. Volkswagen jej totiž vychytal doslova k dokonalosti. Já jsem si týden s ním rozhodně užil na jedničku a možná bych si dokázal představit, že jej budu mít ve „své garáži“.

Aktuálně se cena T-Rocu R-Line v základní verzi pohybuje od 869 900 Kč, zatímco cena základního modelu T-Roc Life je dostupná už od 657 900 Kč. Mnou testovaný vůz měl velké množství příplatkové výbavy, takže jeho cena byla o to vyšší, nicméně aktuální ceník najdete na stránkách výrobce, kde si můžete auto nakonfigurovat podle svého přání a zjistit tak, kolik by vás stála vaše vysněná verze. Pokud tedy zrovna nad novým vozem z této kategorie uvažujete, rozhodně mějte v merku T-Roc R-Line, zklamáni nebudete.

Zdroj: Volkswagen, volkswagen.cz, Jan Witek

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii
KULTURA

Povídky psal až do poloviny sedmdesátých let, kdy mu zemřel přítel na leukémii. Nyní jeho dílo „Na konci světa“ objevil internet

Autor: Irena Piloušková
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop