FOTOREPORT: Jak vypadal průvod Maspalomas Pride by Freedom 2022? Velká párty a odvážné i méně odvážné outfity

Po několika dnech nekončících party došlo k dlouho očekávanému vyvrcholení celého programu Maspalomas Pride by Freedom 2022 a to k průvodu. Tušili jsme, že se opět bude jednat o pořádně nabitou party, tak se také stalo.

Pro tuto příležitost jsme opět změnili hotel. Abychom byli ještě blíž, přesunuli jsme se do hotelu Abora Buenaventura by Lopesan Hotels. I zde máme all-inclusive program, který je pro takový typ dovolené opravdu ideální. Člověk může jíst a pít v kteroukoliv denní dobu. Před párty na nabrání sil a po párty, když vyhladoví. Průvod začínal v 16:00, takže jsme ve 14:00 dolaďovali poslední outfity a vyrazili jsme. Atmosféru průvodu jsme pociťovali již v lobby našeho hotelu, který je mezi gay hosty velmi oblíbený, protože už tam se objevovaly první kostýmy a celou atmosféru ještě více umocňovala duhová výzdoba hotelu.

Když jsme dorazili na místo začátku průvodu, samozřejmě s dostatečným předstihem, abychom mohli vše náležitě zdokumentovat, nestačili jsme valit oči. Připraveno bylo 18 alegorických vozů. Byly to spíš kamiony a velké patrové autobusy, na které se daly koupit lístky na místě. Každý vůz byl jinak vyzdobený a každý měl svého DJ a hlasité reprobedny. U vozů se začali shromažďovat účastníci průvodu a postupně se začaly plnit i samotné vozy. My jsme se ale rozhodli jít v průvodu pěšky, abychom se mohli kdykoliv odpojit a připojit se k jinému vozu s jinou hudbou.

Atmosféra začala houstnout, když se ulice plnily davem. K vidění bylo nepřeberné množství více i méně odvážných kostýmů a líčení, mnoho třpytek a duhových vlajek. Doporučujeme se podívat na koláž fotek kostýmů, kterou naleznete v REELS na našem instagramovém účtu. Odbyla 16. hodina průvod stále nezačínal. Nám to ale nevadilo, protože jsme zrovna potkali skupinu českých přátel a postupně se k nim přidávali další. Samotný průvod začal zhruba o 20 min později s doprovodem obrovského jásotu všech zúčastněných.

Obrovské alegorické vozy nesměly chybět

Vyrazili jsme a byla to paráda! Nikdy nezapomeneme na to ohromné množství pozitivní energie, která byla všudypřítomná. Bylo úplně jedno, jak kdo byl (ne)oblečený. Každý tam mohl oslavovat sám sebe a to, jaký je. Z obou stran cesty průvodu přihlížely doslova tisíce lidí. Byli tam mladí, staří, děti, turisté i místní. Lidé na balkonech tančili v rytmu hudby a mávali účastníkům průvodu. Co bylo naprosto kouzelné? Nebyli jsme svědky ani jednoho vyjádření odsouzení nebo nenávisti, nedošlo k žádnému excesu a nebyl tam souběžně s průvodem žádný další průvod na podporu “tradiční rodiny”, ať už se za tím slovním spojením skrývá cokoliv. Čeho jsme ale svědky byli, tak to byla láska, podpora, pochopení, objetí, zábava, polibky a tisíce úsměvů.

Může otevřenost rodině škodit? „Máma je zvyklá o nás vědět všechno. Popsal jsem jí i první sex a už nechci,“ svěřil se dospělý muž6. 10. 2022

Průvod skončil po cca 3 hodinách v Yumbu, kde party pokračovala ve velkém stylu. Stejně jako předchozí dny se na velkém pódiu vystřídaly drag queens, živá hudba, sexy DJové a ještě víc sexy tanečníci. Než jsme ale vyrazili na párty, došli jsme si do našeho hotelu na večeři, dali jsme si sprchu, protože po 3h neustálého tance a usmívání se, to bylo potřeba. V tom pro nás byla poloha hotelu Abora Buenaventura by Lopesan Hotels naprosto ideální.

Nemůžeme se dočkat, až se podíváte na všechny vizuální materiály, které pro vás máme. Je opravdu hodně na co koukat!

Před odletem do naší rodné vlasti nás ještě čeká projížďka po ostrově. Ostrov Gran Canaria totiž není jen o gay životě, ale také o cestování. Čekejte další článek, ve kterém se s vámi podělíme o tipy na jednodenní výlet autem po ostrově!

Podívejte se na první reportáž z Maspalomas ZDE a na druhou ZDE.

Zdroj: Jan Witek, Richard Blahut