Ubrousky do sušičky nebo banánové slupky: 8 nejbláznivějších nápadů na domácí kosmetiku, která se stala hitem internetu

Občas se zdá, jako by lidová tvořivost ani dnes neměla mezí – a to i v případě domácích kosmetických vychytávek. Zatímco některé z nich vznikly během covidových lockdownů, jiné se do popředí dostávají s mírným zpožděním teprve teď. Které nápady se řadí mezi ty nejšílenější?

Množství lidí má rádo život v zaběhnutých kolejích. Řada z nás pak nemá čas ani pomyšlení na dumání nad tím, jaké nové a nezvyklé využití můžou některé předměty mít. Pak ale existují i lidé, jejichž kreativita a vynalézavost neznají mezí. A protože si svoje bláznivá zjištění nenechávají pro sebe, zmínku alespoň o části z nich najdete také v tomto článku.

Pravou lásku našli dva muži ze středních Čech až po čtyřicítce. Teď přemýšlejí, jak svou orientaci sdělit okolí4. 5. 2022

Novodobá okurková mánie

Možná si teď říkáte, že umístění plátků okurky na oči už je starý a ohraný trik. Ovšem tuhle všeobecně dobře známou původní verzi teď nahrazuje její vytuněná varianta, která místo čerstvě nakrájených okurkových plátků pracuje s jejich mraženou verzí. Masírování očního okolí krouživými pohyby pomocí mražené okurky by mělo mít podobný efekt jako chladivý obličejový váleček – tedy redukci otoků, což zní celkem slibně. Má to ale bohužel háček. Pokožka kolem očí je totiž velmi tenká, tudíž i dost zranitelná. Doslova brutální obklad v podobě zmraženého kousku okurky tedy může napáchat víc škody než užitku. Po příliš dlouhé aplikaci hrozí omrzliny i zúžení krevních cév, což může naprosto kontraproduktivně způsobit pod očima tmavé kruhy. 

Univerzální banánové slupky na (skoro) všechno

Pokud jde o pomoc na opuchlé a unavené oči, internet doslova přetéká různými tipy. Jedním z těch nejčastějších je nečekané využití banánové slupky, kterou většina z nás nemilosrdně a bez větší rozvahy hází rovnou do koše. Přitom co se týče nápaditých kosmetických využití, jde prý o doslova zlatý důl. Banánová slupka údajně dokáže bělit zuby, zesvětlit pigmentové skvrny, vyhladit vrásky, změkčit tvrdou kůži, zatočit s bradavicemi a v neposlední řadě zklidnit podrážděnou pokožku. Než se tedy příště rozhodnete s banánovou slupkou navždy skoncovat, zkuste popřemýšlet o tom, jak by se vám ještě mohla hodit. Rozhodně jde o bezpečnější možnost než v případě mražených okurek. 

Kávový peeling pro odvážné

V poslední době se vyrojila také spousta rad na vytvoření domácího peelingu z kávové sedliny. Některé recepty ji doporučují smíchat s medem (z důvodu jeho antibakteriálních vlastností), jiné zase s přírodním jogurtem (obsahuje velmi jemnou kyselinu mléčnou). Ačkoliv ale všechny tyto kombinace slibují zázraky, pravdou je, že mají mnoho nevýhod. Mezi ně patří velká nepraktičnost i riziko, že si ucpete potrubí. Tou největší hrozbou je ale použití samotné kávové sedliny. Vzhledem k tomu, že je poměrně drsná, může způsobit kožní mikrotrhliny a pokožku podráždit. Jestli to ale přece jenom hodláte risknout, pak raději vynechte obličej – kůže na zádech snese víc. 

Pudr z ingrediencí na pečení

Na beauty blozích se roztrhl pytel s pokusy o výrobu DIY pleťových pudrů. Nejhojněji se vyskytuje návod, který pracuje s ingrediencemi na pečení, jakými jsou kukuřičná mouka, kakao nebo prášek z šípku či marantový škrob. Svůj účel sice vytvořená směs částečně splní, protože pleť zmatní, mnohy však až příliš. Cílem ale přece není mrtvolný look, ale přirozené a nenápadné krytí.

Rýžový kondicionér 

Od celebrit bychom nejspíš čekali, že budou používat ty nejkvalitnější a nejdražší kosmetické produkty. V některých případech tomu tak ale překvapivě není. Třeba Kim Kardashian prý holduje speciální DIY vlasové péči. Na svou mladší sestru to práskla starší Kourtney, podle níž Kim svým vlasům dopřává sílu fermentované rýžové vody. Mléčně vypadající tekutina má totiž být bohatá na spoustu prospěšných látek včetně aminokyselin a vitaminů.

Domácí odlakovač

Došel vám odlakovač, nebo vám (či vašim blízkým) vadí chemický zápach toho stávajícího? Vynalézaví příznivci DIY kosmetiky přišli s pozoruhodnou přírodní alternativou. Nehty byste si měli nejprve namočit do teplé vody a následně přidat citronovou šťávu a jablečný ocet. Jde ale o trochu marné a hlavně zdlouhavé snažení – celý postup vám zabere bezmála 30 minut. 

Není (nebo je?) mýdlo jako mýdlo

Trend načechraného obočí se sice rozmohl už před nějakou dobou, ale vypadá to, že v kurzu ještě nějaký ten pátek bude. Zatímco profíci se v této souvislosti neobejdou bez stylingového mýdla ke kosmetickým účelům přímo určeného, celkem logicky se někteří kreativní jedinci začali zajímat o to, jestli stejnou službu prokáže i mýdlo obyčejné. Verdikt je zřejmý: tahle metoda je snadná i účinná. Pokud si ale netroufáte na opravdu husté obočí, uděláte lépe, když sáhnete po jemnějším stylingovém mýdlu nebo gelu. 

„A vy spolu… to…?!“ šokovala otázkou partnery Tomáše a Jakuba majitelka bytu, o jehož nájem se ucházeli. Jak žijí nyní?11. 4. 2022

Nečekaná pomoc pro vlasy

Trápí vás nepoddajné a statické vlasy? Problém elektrizující hřívy nedal spát ani uživatelům TikToku, kteří jsou posedlí jedním bizarním řešením. Tím mají být ubrousky do sušičky. Jak se tedy ukazuje, TikTokeři mají o fyzikálních zákonech solidní povědomí. Vědí totiž, že zatímco ubrousky do sušičky jsou nabity kladně, naše kštice záporně, takže ve výsledku ubrousky pomáhají elektřinu ve vlasech eliminovat. I když tady hovoří věda jasně a nezpochybnitelně pro, najdou se bezesporu i jednodušší způsoby, jak vlasy uhladit. 

Pandemie koronaviru dala zabrat asi všem a nejspíš se shodneme na tom, že už toho všeho máme plné zuby. Jedna připomínka lockdownů tu ale asi zůstane napořád – kuriózní tipy na domácí kosmetiku, jejíž popularita začala růst právě v průběhu covidové pandemie. 

Zdroj: Theguardian.com, Today.com, Glamourmagazine.co.uk, Littlegreendot.com, Vogue.in, Stylecraze.com, Glam.com, Metro.co.uk, healthline.com, urbancompany.com