Ubrousky do sušičky nebo banánové slupky: 8 nejbláznivějších nápadů na domácí kosmetiku, která se stala hitem internetu
Straight friendly
Zdroj: iStock

Ubrousky do sušičky nebo banánové slupky: 8 nejbláznivějších nápadů na domácí kosmetiku, která se stala hitem internetu

Občas se zdá, jako by lidová tvořivost ani dnes neměla mezí – a to i v případě domácích kosmetických vychytávek. Zatímco některé z nich vznikly během covidových lockdownů, jiné se do popředí dostávají s mírným zpožděním teprve teď. Které nápady se řadí mezi ty nejšílenější?
Monika Bílková Monika Bílková Autor
20. 1. 2022

Množství lidí má rádo život v zaběhnutých kolejích. Řada z nás pak nemá čas ani pomyšlení na dumání nad tím, jaké nové a nezvyklé využití můžou některé předměty mít. Pak ale existují i lidé, jejichž kreativita a vynalézavost neznají mezí. A protože si svoje bláznivá zjištění nenechávají pro sebe, zmínku alespoň o části z nich najdete také v tomto článku.

<Path> Taky byste chtěli mít na profilu zajímavé a kreativní fotky, ale nedaří se vám? Vyzkoušejte pár zábavných a jednoduchých triků!Zdroj: Instagramový profil natalia__taylor, YouTube kanál Natalia Taylor

Novodobá okurková mánie

Možná si teď říkáte, že umístění plátků okurky na oči už je starý a ohraný trik. Ovšem tuhle všeobecně dobře známou původní verzi teď nahrazuje její vytuněná varianta, která místo čerstvě nakrájených okurkových plátků pracuje s jejich mraženou verzí. Masírování očního okolí krouživými pohyby pomocí mražené okurky by mělo mít podobný efekt jako chladivý obličejový váleček – tedy redukci otoků, což zní celkem slibně. Má to ale bohužel háček. Pokožka kolem očí je totiž velmi tenká, tudíž i dost zranitelná. Doslova brutální obklad v podobě zmraženého kousku okurky tedy může napáchat víc škody než užitku. Po příliš dlouhé aplikaci hrozí omrzliny i zúžení krevních cév, což může naprosto kontraproduktivně způsobit pod očima tmavé kruhy. 

Univerzální banánové slupky na (skoro) všechno

Pokud jde o pomoc na opuchlé a unavené oči, internet doslova přetéká různými tipy. Jedním z těch nejčastějších je nečekané využití banánové slupky, kterou většina z nás nemilosrdně a bez větší rozvahy hází rovnou do koše. Přitom co se týče nápaditých kosmetických využití, jde prý o doslova zlatý důl. Banánová slupka údajně dokáže bělit zuby, zesvětlit pigmentové skvrny, vyhladit vrásky, změkčit tvrdou kůži, zatočit s bradavicemi a v neposlední řadě zklidnit podrážděnou pokožku. Než se tedy příště rozhodnete s banánovou slupkou navždy skoncovat, zkuste popřemýšlet o tom, jak by se vám ještě mohla hodit. Rozhodně jde o bezpečnější možnost než v případě mražených okurek. 

Kávový peeling pro odvážné

V poslední době se vyrojila také spousta rad na vytvoření domácího peelingu z kávové sedliny. Některé recepty ji doporučují smíchat s medem (z důvodu jeho antibakteriálních vlastností), jiné zase s přírodním jogurtem (obsahuje velmi jemnou kyselinu mléčnou). Ačkoliv ale všechny tyto kombinace slibují zázraky, pravdou je, že mají mnoho nevýhod. Mezi ně patří velká nepraktičnost i riziko, že si ucpete potrubí. Tou největší hrozbou je ale použití samotné kávové sedliny. Vzhledem k tomu, že je poměrně drsná, může způsobit kožní mikrotrhliny a pokožku podráždit. Jestli to ale přece jenom hodláte risknout, pak raději vynechte obličej – kůže na zádech snese víc. 

Pudr z ingrediencí na pečení

Na beauty blozích se roztrhl pytel s pokusy o výrobu DIY pleťových pudrů. Nejhojněji se vyskytuje návod, který pracuje s ingrediencemi na pečení, jakými jsou kukuřičná mouka, kakao nebo prášek z šípku či marantový škrob. Svůj účel sice vytvořená směs částečně splní, protože pleť zmatní, mnohy však až příliš. Cílem ale přece není mrtvolný look, ale přirozené a nenápadné krytí.

Rýžový kondicionér 

Od celebrit bychom nejspíš čekali, že budou používat ty nejkvalitnější a nejdražší kosmetické produkty. V některých případech tomu tak ale překvapivě není. Třeba Kim Kardashian prý holduje speciální DIY vlasové péči. Na svou mladší sestru to práskla starší Kourtney, podle níž Kim svým vlasům dopřává sílu fermentované rýžové vody. Mléčně vypadající tekutina má totiž být bohatá na spoustu prospěšných látek včetně aminokyselin a vitaminů.

Domácí odlakovač

Došel vám odlakovač, nebo vám (či vašim blízkým) vadí chemický zápach toho stávajícího? Vynalézaví příznivci DIY kosmetiky přišli s pozoruhodnou přírodní alternativou. Nehty byste si měli nejprve namočit do teplé vody a následně přidat citronovou šťávu a jablečný ocet. Jde ale o trochu marné a hlavně zdlouhavé snažení – celý postup vám zabere bezmála 30 minut. 

Není (nebo je?) mýdlo jako mýdlo

Trend načechraného obočí se sice rozmohl už před nějakou dobou, ale vypadá to, že v kurzu ještě nějaký ten pátek bude. Zatímco profíci se v této souvislosti neobejdou bez stylingového mýdla ke kosmetickým účelům přímo určeného, celkem logicky se někteří kreativní jedinci začali zajímat o to, jestli stejnou službu prokáže i mýdlo obyčejné. Verdikt je zřejmý: tahle metoda je snadná i účinná. Pokud si ale netroufáte na opravdu husté obočí, uděláte lépe, když sáhnete po jemnějším stylingovém mýdlu nebo gelu. 

<Path> „Jinak jsem se vyjádřit nedokázala,“ řekla Bella Hadid o tzv. plačících selfies. Jde o marketingový tah, nebo zoufalé volání o pomoc?Zdroj: Vogue.co.uk, Standard.co.uk, Wsj.com, Huffingtonpost.co.uk

Nečekaná pomoc pro vlasy

Trápí vás nepoddajné a statické vlasy? Problém elektrizující hřívy nedal spát ani uživatelům TikToku, kteří jsou posedlí jedním bizarním řešením. Tím mají být ubrousky do sušičky. Jak se tedy ukazuje, TikTokeři mají o fyzikálních zákonech solidní povědomí. Vědí totiž, že zatímco ubrousky do sušičky jsou nabity kladně, naše kštice záporně, takže ve výsledku ubrousky pomáhají elektřinu ve vlasech eliminovat. I když tady hovoří věda jasně a nezpochybnitelně pro, najdou se bezesporu i jednodušší způsoby, jak vlasy uhladit. 

Pandemie koronaviru dala zabrat asi všem a nejspíš se shodneme na tom, že už toho všeho máme plné zuby. Jedna připomínka lockdownů tu ale asi zůstane napořád – kuriózní tipy na domácí kosmetiku, jejíž popularita začala růst právě v průběhu covidové pandemie. 

Zdroj: Theguardian.com, Today.com, Glamourmagazine.co.uk, Littlegreendot.com, Vogue.in, Stylecraze.com, Glam.com, Metro.co.uk, healthline.com, urbancompany.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop