Varování: Následující videa jsou jednoduše stupidní! Kdo loupe okurku zuby? Nejspíš ten, kdo vysává podlahu brčkem…

Taky už jste si někdy na internetu hledali třeba recept na koláč nebo postup pro vyplnění nepřehledných formulářů na úřad? Jistě, k tomu je online prostor nesmírně cenným zdrojem informací a inspirace. Nenechte se ovšem zmást. I tato nepřeberná studnice skvělých nápadů a řešení je plná plev.

Na internetu se to hemží informacemi. Kdybychom si chtěli projít všechny, ani s největší snahou to za celý život nesvedeme. A každou vteřinou je jich víc a víc. Každý, kdo má přístup do online světa, může publikovat, co se mu zrovna zlíbí, a tak se není čemu divit, když občas narazíme na něco podivného, diskutabilního, mimo mísu, anebo dokonce na úplnou hloupost, u níž jednoduše nelze pochopit, jak ji někdo vůbec mohl vymyslet.

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?16. 6. 2022

Na sociálních sítích existuje řada kanálů a tvůrců, kteří se věnují life hackům (radám, tipům a trikům), a současně je jich hodně i opravdu špatných. Anebo jen vyznávají jiný druh humoru, kdo ví?

Není ale nezajímavé, kolik času někteří tvůrci věnovali výrobě i naprosto stupidního příspěvku, článku, videa nebo hlasové stopy. Je otázkou, jak často se jedná o nadsázku. Někdy je poměrně zřejmé, že hranice humoru byla dalece minuta a celý záměr vyzněl jen do podivně trapného ticha šokovaných sledujících, kteří jednoduše nedokáží pochopit, čemu právě obětovali svůj čas. Pojďme se společně podívat na několik triků a tipů, které život potenciálně spíš zkomplikují, než že by byly komukoli ku prospěchu.

Jednadvacetiletý senegalsko-italský tiktoker, který na internetu vystupuje jako Khaby Lame, už toho měl nejspíš dost, jelikož si celý svůj profil založil právě na tom, že tyto přihlouplé návody zesměšňuje. A nemusí u toho ani mluvit. Prostě jen světu ukazuje, jak nesmyslné jsou, když si lze poradit mnohem lépe, snáze, a především za použití selského rozumu a postupů zcela běžých. 

Jak oloupat okurku pomocí...zubů?

Zvláštní otázka? Možná. Jak se ukazuje, někoho napadlo, že by bylo fajn internetové komunitě ukázat, že loupání salátovky lze zvládnout pomocí zubů. Je to nehezké, pravděpodobně se slupka zařezává do dásní a hosté si nejspíš salát nedají. Pokud to je cíl, za kterým si jdete, pak rozhodně loupání pomocí vlastních řezáků zkuste. Anebo se zachovejte jako Khaby a prostě použijte škrabku nebo nůž. Co je snazší a vhodnější, je asi zřejmé…

Sekáčkem na banán!

Taky vás někdy štvou tuhé tvrdé banánové slupky? Nemůžete se za boha dostat ke své milované svačince? Je prostě to ovoce příliš nedobytné a odolné? Ne? No, pro někoho asi ano, protože se rozhodl natočit video o tom, jak správně zbavit banán slupky: Totiž ostrým, velkým sekáčkem! Takže až si příště zabalíte toto ovoce na svačinu, rozhodně si s sebou vezměte přinejmenším mačetu, protože jinak to nepůjde. Nebo… že by ano? Podívejte se na kompilaci Khabyho reakcí: S trochou trpělivosti dojdete i k řešení oné palčivé banánové krize.

Vysávat jedině brčkem!

Ano, přesně tak. Pokud i vy máte dojem, že obdélníkový nástavec vašeho luxu není ideální na úklid rohů místnosti, hned vyběhněte a nakupte si hrst brček (ideálně plastových, aby vaše řešení bylo navíc co nejvíce neekologické). Brčka svažte gumičkou, nějak je narvěte do trubice luxu a hotovo! Můžete vysát roh obýváku, kuchyně, nebo klidně i chodby. Tedy… doufejme. NEBO! Nebo můžete zkusit originální hlavici od výrobce vysavačů jemně pootočit, aby se vešla. Případně – a to je zjevně pouze pro pokročilé – třeba zkuste hlavici sundat a nepřístupnou oblast vysajte pouze trubicí. Pokud vás tedy nezlobí, že jde o příliš jednoduché a efektivní řešení. Co myslíte, které řešení zvolil Khaby?

Bez komentáře

Přestože jsme se snažili pro následující dvě videa vymyslet titulek, lepší bude nechat je beze slov. Kdo ví. Třeba pomůžeme všem těm, kterým se právě zasekly nůžky v uchu hrnku…

Khaby Lame ale není jediný, kdo si všimnul, že se spousta doporučení na internetu poněkud míjí účinkem, kterým by mělo být právě zjednodušení nějakého procesu. Podívejte se například na tuto krásnou kompilaci hloupostí. Jistě ji ocení například lidé s brýlemi. Pokud vás někdy zlobilo, že si je nemáte kam odložit, prostě si nalepte na čelo věšáček a budete mít své brýle už vždycky po ruce! Stejně dobře se vám může hodit zálesácká rada, jak si osmažit vajíčka v přírodě: Jednoduše je rozbijte do papírového sáčku a ten poté (ideálně vlastní rukou) držte nad ohněm. Tadá! Tvůrci zjevně ignorovali fakt, že papír a oheň jsou poněkud toxickými nejlepšími přáteli a jeden z nich je v případě příliš intenzivního svazku jednoduše ničen, až úplně vyhoří. Nevěříte? No tak věřte a nezkoušejte to. Ublížíte si.

 

Nejstarší dieta vznikla v pohřebním ústavu. Jak vypadal stravovací hit 19. století, který je v moderní podobě trendem i dnes?5. 4. 2022

Jistě jste si všimli, že některé nápady, rady a triky z internetu jsou jednoduše absolutně stupidní. Možná narazíte na pár vtipných, ale stejně tak můžete dohledat i několik opravdu nebezpečných. A tak se v žádném případě nenechte inspirovat k žehlení vlasů žehličkou na prádlo, nepokoušejte si nalíčit oční linku pomocí zapalovačem spáleného kusu banánu (ano, i to někdo vymyslel), netravte svůj čas tím, že si budete izolepou slepovat vidličku, abyste se mohli najíst polévky a ideálně i lepidla nebo plastu.

Možná se vám to všechno zdá jako vtipná nadsázka, ovšem podobným videím často chybí jakékoli varování, a tak se lidé nejednou dopustili něčeho, čeho pak litovali. Jako například tato slečna, která svými zuby neloupala okurku, ale pustila se rovnou do kukuřice. A aby ulehčila svým rukám, zapojila i vrtačku. Pokud nesnesete pohled na ošklivě vytrhanou část vlasů, pak raději video ani nespouštějte a rozhodně její aktivitu neopakujte! Je nutné uvědomit si, že internet je plný blábolů. Udržme si prosím zdravý rozum a kritické myšlení.

 

Zdroj: Instagramový profil khaby00, YouTubové kanály Diti, KHABY Lame official', Just4TikTok, Jay Exci a EveryDayLifeTV