Kolik si vydělávají čeští influenceři? Někteří jen díky platformě Herohero až 19 000 €
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Kolik si vydělávají čeští influenceři? Někteří jen díky platformě Herohero až 19 000 €

Není žádným tajemstvím, že fenomén influencerství zaznamenává ve světě digitálního marketingu stále rostoucí význam. Česká republika není v tomto trendu výjimkou, ba naopak! Otázkou však zůstává: kolik si vlastně tito tvůrci obsahu vydělávají? Je možné zbohatnout díky své online přítomnosti?
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
12. 3. 2024

Jedna z platforem, která poskytuje influencerům stabilní příjem, je Herohero. Tato platforma umožňuje tvůrcům sdílet svůj obsah s fanoušky a monetizovat ho. Na Herohero mohou tvůrci spustit vlastní předplatné, nahrávat videa a audia libovolné délky a velikosti. Platforma je uživatelsky přívětivá a má nízké poplatky. Tvůrci zde mají svobodu ve sdílení různorodého obsahu a v budování komunity. Stačí se přihlásit a začít sdílet svůj obsah! 

Foto: Instagram / @sugarteticka

Kontroverzní

Velmi známým duem na české a slovenské scéně je Denisa Kouřílková s Tadeášem Kuběnkou, kteří společně vydávají podcast s názvem Kontroverzní vycházející jak na Youtube a podcastových platformách Spotify a Apple podcasts, tak právě i na platformě Herohero. Členství, které dvojice nabízí, přináší celé, necenzurované epizody s bonusovým obsahem nebo vlogy z jejich divokých cest za poplatek ve výši 6 € měsíčně.

<Path> Influencer David PártlZdroj: Instagram.com

Díky podpoře 2 956 odběratelů si dvojice pouze z tohoto společného projektu vydělává měsíčně 17 736 €. Tento výdělek ovšem nezahrnuje daně a procenta, která si platforma odvádí, stejně jako tomu bude u dalších částek zmiňovaných v tomto článku. Denisa navíc provozuje svůj vlastní kanál na Herohero, kde si také vydělává nemalé peníze. Nabízí tam například exkluzivní videa, která by YouTube zablokoval, a cena členství je stejná jako u podcastu "Kontroverzní". Její kanál sleduje 1 069 lidí, což jí přináší dalších téměř 162 tisíc korun měsíčně.

Foto: Instagram / @mamadomisha

Meldikovic

Meldikovic Na Gauči je pohodový podcast, který se zaměřuje na zajímavá témata ze života. Hostují ho Erik Meldik a Mamadomisha. V tomto podcastu se můžete těšit na upřímné a neformální rozhovory o různých aspektech života. Erik a Domča sdílejí své zážitky, názory a příběhy, ať už jde o investice, byznys nebo rodičovství. Každý díl je jako posezení na gauči s přáteli, kde se probírají témata, která vás mohou zajímat. Jestli máte rádi autentické a uvolněné podcasty, Meldikovic Na Gauči je pro vás! 

Tipy redakce

Jejich fanouškovská základna čítá k dnešnímu dni 5 579 odběratelů, kteří si za měsíční členství za 7 € užívají přístup k obsahu. To znamená, že manželé vydělávají pouze na této platformě téměř milion korun.

Foto: Instagram / @themagcz

The Mag

The Mag je největší nezávislý video magazín v České republice. Velké množství odběratelů se připojilo k jejich kanálu Herohero kvůli populárnímu pořadu Detektor lži, který moderuje známý influencer Nikos. 

K dnešnímu dni má The Mag 5 825 odběratelů, kteří jim na základě měsíční sazby 5 € vydělávají přes 700 tisíc korun.

Foto: Adobe Stock

Edukace

Platforma však není pouze pro sdílení zábavného obsahu. Nejvíce výdělků zde dosahují tvůrci, kteří svoje sledující edukují o různých tématech. Lze zde získat znalosti cizích jazyků, naučit se investovat a získat další užitečné tipy...

Pokud máte rádi cestování, může vás zaujmout profil Letenky od Kuby, který na Instagramu sleduje téměř 170 tisíc lidí a na Herohero, kde členství stojí 20 € měsíčně, má 910 odběratelů. Kuba tak za měsíc vydělává tvorbou a sdílením tipů 18 200 €, což v přepočtu činí téměř 460 000 Kč. O téměř 10 tisíc eur více si vydělá influencerka Nikol ze stejného oboru, kterou najdete pod přezdívkou S Nikol na cestách. Členství na jejím Herohero je přitom o 4 € levnější než u Kuby, odebírá ji totiž již 1 696 lidí. V přepočtu si tedy vydělává 685 186 Kč měsíčně. Její komunita na Herohero je tedy opravdu silná, ale...

<Path> Vyoutovaný vloger Kovy si postěžoval v televizi: "Jestli vezme ten pán z SPD do ruky kameru, jako youtubeři jsme všichni skončili!"Zdroj:

Patreon

Největší Patreon v České republice vybudoval Ondřej Koběrský, který se věnuje investicím. Na této platformě fungující na stejném principu jako zmiňované Herohero Ondřej dosud získal 6 658 odběratelů. Pokud vezmeme v úvahu, že měsíční členství stojí 991 Kč, Ondřejův měsíční příjem přesahuje šest milionů korun. Za tuto částku získáváte cenné rady, jak začít investovat či tradeovat bez chyb i přístup k exkluzivním investičním analýzám. A to se vyplatí!

Zdroj: herohero.co, youtube.com/@podcastkontroverzni, patreon.com, grizly.cz

Populární
články

E-Shop