Jak být milionářem za 6 let? 14letá podnikatelka svou radou boří internet, mnohé ale tipem na investice do realit pobouřila
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Jak být milionářem za 6 let? 14letá podnikatelka svou radou boří internet, mnohé ale tipem na investice do realit pobouřila

Je jí sice teprve 14, jistá Sabrina Cardone má ale už teď jasný plán, jak se ještě před dovršením dvacítky stane milionářkou. A podělila se o něj na TikToku s širokou veřejností. Tu ale její pohled na finance nepotěšil. Zbohatnout pro ni totiž možná bude hračka, od běžných lidí, kterým radí, ji ale jedna „drobnost“ odlišuje.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
12. 2. 2024

Rad jak „zaručeně zbohatnout“ za krátkou dobu světem koluje spoustu. Někdo uvěří automatu na nákup kryptoměn, někdo zase automatu s lákavě blikajícími světýlky v potemnělém koutě hospody. Pak jsou ale také finanční metody, které jsou o poznání legitimnější. Třeba investice do léty ověřených a relativně bezpečných produktů.

A právě takovou radu má pro všechny, kdo se chtějí za pár let koupat v penězích, i 14letá Sabrina Cardone. Peníze, které vydělá ve své práci, investuje do nemovitostí a spočítala si, že než jí bude dvacet, vložená suma se několikanásobně zhodnotí a její majetek se rozroste na milion dolarů.

Tak trochu jiná teenagerka

„Budu milionářkou dřív, než mi bude dvacet, a tohle je způsob, jak to dělám,“ říká skálopevně přesvědčeným hlasem Sabrina na TikToku. „Pracuju pro firmu svého otce, mám s ní smlouvu a každý měsíc dostávám plat. Ty peníze pak jdou do nemovitostí, z nichž já pak mám pasivní příjem, který utrácím,“ radí.

„Toho základního příjmu se nikdy nedotknu, takže se ten základ každý rok zdvojnásobí, ztrojnásobí, skládá pořád na sebe. A časem mě ten základ vložený do nemovitostí udělá milionářkou. V době, kdy mi bude dvacet, budu mít šet set, osm set tisíc v realitách.“

Jenže v uplatnitelnosti pro ostatní lidi je „drobný háček“ v tom, že Sabrina je dcerou slavného realitního magnáta Granta Cardoneho. Když tak mluví o platu v práci, má na mysli 4000–5000 dolarů, tedy víc než nějakých devadesát až sto tisíc českých korun. Není se tak čemu divit, když s takovými investicemi plánuje dosáhnout milionového majetku.

Což je přesně to, co lidi, kteří její finanční rady viděli, nejvíc popudilo. V komentářích pod videem tak mnozí z diváků místo projevů díků poukazovali na to, že většina lidí opravdu nevydělává měsíčně sto tisíc, natož aby mohli svůj celý plat vložit do investic. Ať už totiž Sabrina vydělává kolik chce, je stále dcerou svého otce miliardáře, takže nejspíš nemusí jakkoliv řešit své živobytí. My „obyčejní smrtelníci“ ovšem máme nájmy, půjčky, mobilní tarify a samozřejmě také hladové žaludky, které nám z výplat pravidelně ukrajují.

<Path> Chcete podnikat, ale nevíte jak začít? Poradíme vám jednoduchou cestu!Zdroj: Elite Czechia

Tatínek pomůže

„To si fakt myslí, že je normální, aby středoškoláci prostě přistáli v práci, která jim hodí 50 táců ročně?“ okomentoval jeden z diváků její přístup k životu, jak si všímá Unilad. „Nemá vůbec žádný cit pro realitu, ale co taky jiného čekat od povýšeneckého zbohatlického děcka,“ pokračoval.

Jiní ji ale svým způsobem brání a poukazují na to, že ona sama na výběr moc neměla. „Zkuste na ni nebýt tak tvrdí. Neměla žádnou šanci [poznat normální svět]. Hodně znepokojující.“

Což je možná přesně to, co je na celé věci nejsmutnější a zároveň nejvíc absurdní – s jakým přesvědčením o svém finančním plánu Sabrina ve videu mluví. Opravdu je totiž nejspíš přesvědčená, že je to metoda, kterou mohou použít i běžní lidé. A její otec ji do reality běžných lidí ovšem nijak neuvádí. Ono video, ve kterém Sabrina vysvětluje svůj plán, je totiž publikované na jeho TikToku a on sám v něm připojuje k vyjádření své dcery další informace o tom, jak jí pomáhá.

„Odměňuju ji za různé věci, které dělá. Když některý z jejích TikToků dosáhne deseti milionů [zhlédnutí], dám jí bonus 10 000 dolarů. Těch deset tisíc pak jde na nákup realit.“

„Řekněme, že za rok bude mít v průměru padesát [tisíc], což bude. Padesát tisíc krát deset let, což ona bude mít minimálně deset let, je pět set tisíc. A protože na ty peníze nikdy nesáhne, tak se zdvojnásobí. Je z ní milionářka,“ vysvětluje Sabrinin otec, jak jeho dcera „sama“ vydělá milion.

Pokud se tedy někdo chce stát milionářem, je první krok nejspíš jasný: Milionáři se narodit.

Tipy redakce

Rada pro smrtelníky

Z milionářského podnikatelského životního přístupu se ale možná přece jen můžeme něco přiučit my všichni, i když jsme se nikomu bohatému nenarodili. Grant Cardone, jehož majetek v nemovitostech a automobilovém průmyslu se odhaduje asi na 5 miliard dolarů, totiž kromě toho, že sám podniká, také s oblibou podnikatelské rady rozdává. A jednou z nich, o kterou se podělil v rozhovoru s youtuberem Jackem Paulem, je, že peníze nesmí nikdy stát. „Nikdy bys neměl mít peníze v bance,“ informoval ho poté, co mu Paul řekl, jakou sumu má na účtu.

Zní to na první pohled absurdně, ale Cardone vysvětlil, jak to myslí. Peníze by totiž měl Paul – ale možná taky každý, kdo jich má trochu nazbyt – investovat do věcí, které produkují další peníze. „Kupuj pouze věci, které produkují cash flow a nemůžou ztratit hodnotu. Reality, které kupuju já, jsou nezničitelné,“ uvedl miliardář.

Zdroj: unilad.com, tiktok.com, mintrezidencnifond.cz

Populární
články

E-Shop