Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní
Rozhovor
Zdroj: BULLDOTS, se svolením

Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní

Zauvažovali jste o tom, že byste si možná nechali pomocí techniky SMP skrýt lysinky, či přímo vyladit celou pokožku hlavy tak, abyste se jednou pro vždy zbavili zjevné pleše? O tom, jak technika mikropigmentace pokožky hlavy probíhá, jsme si povídaly se zakladatelkou studia BULLDOTS Sorou Yu. Celý rozhovor byl redakčně přeložen.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
2. 6. 2023

Na úvod jedna velmi praktická otázka za všechny, kdo o SMP uvažují: Bolí to při samotné proceduře nebo po ní?

Míra nepohodlí během SMP procedur je mezi klienty vysoce individuální. Zatímco někteří popisují pocit podobný tahání vlasů, jiní během sezení usnuli. Většina klientů považuje proceduru za snesitelnou, či dokonce příjemnou. Ale existují i ti, kterým to bylo nekomfortní.

Po zákroku mohou klienti pociťovat drobné nepohodlí nebo citlivost v ošetřovaných oblastech. To ale obvykle odezní během několika dní.

Jak dlouho takové sezení trvá? Nebo to vezměme úplně z gruntu a předstírejme, že jsem člověk, který čte tento článek a rozhoduje se, zda na SMP jít. Co udělat jako první? Na co se připravit?

Prvním krokem je objednat se na konzultaci s Bulldots. Odborník posoudí vaši pokožku hlavy a prodiskutuje s vámi požadovaný výsledek. Podrobně vám také vysvětlí proceduru a zodpoví všechny vaše dotazy. Pak se případně naplánuje postup.

Před samotným zákrokem je důležité dodržovat veškeré pokyny, jako je vyhýbání se alkoholu nebo lékům na ředění krve.

Když je vše v pořádku a připraveno, odborník vyčistí a připraví pokožku hlavy. Pomocí speciálního SMP pigmentu a vysoce kvalitního stroje budou vytvořeny drobné pigmentové tečky, které zlepší vzhled vlasových folikulů. Počet potřebných sezení bude určen rozsahem vypadávání vlasů a požadovanými výsledky.

Po léčbě SMP je důležité dodržovat i veškeré pokyny pro následnou péči. To může po určitou dobu znamenat třeba zdržení se přímého slunečního světla a plavání. Také samozřejmě poradíme, jak se o pokožku starat, aby SMP maximálně vyniklo.

Je jednodušší provést SMP zákrok na plně holohlavých lidech nebo je výsledek přirozenější, když vašemu klientovi ještě nějaké vlasy zbývají?

Je lepší, když klientům zbývají nějaké vlasy, protože poskytují referenci pro navrhování jejich nové vlasové linie a působí jako přirozená základní vrstva pro proceduru. Když se jedná o plnou plešatost, proces SMP je náročnější – i časově. Musí se během každého sezení vytvořit tisíce teček, aby bylo dosaženo přirozeného vzhledu. Vyplnění celé oblasti  vyžaduje teček ještě víc. Nicméně u každého klienta je to trochu jiné.

Jak dlouho trvá celá procedura?

Doba potřebná k dokončení kompletního ošetření se může lišit v závislosti na individuálních potřebách klienta a přístupu našeho odborníka. Může to být kdekoli od 3 do 5 sezení, z nichž každé trvá přibližně 3 až 4 hodiny. Počet požadovaných sezení může záviset na faktorech, jako je velikost ošetřované oblasti, hustota přirozených vlasů klienta a požadovaný level pigmentace.

Během každého sezení bude SMP praktik používat mikrojehly k pečlivému a přesnému ukládání pigmentu do pokožky hlavy, což vytváří vzhled vlasových folikulů. Postupně budujeme hustotu a strukturu pigmentace.

I když SMP může trvat několik hodin, ve srovnání s jinými možnostmi obnovy vlasů jsou prostoje minimální. Klienti navíc mohou obvykle pokračovat v každodenních činnostech ihned po každém sezení, aniž by potřebovali delší dobu na zotavení.

Kdy není dobrý nápad jít do SMP procesu? Myslím tím například zdravotní stav klienta, typ pleti, vrásky, problematickou pleť, akné a podobně? Odmítáte některé klienty?

Pokud má klient nějaké zdravotní potíže nebo užívá léky, které by mohly bránit správnému hojení, SMP nemusí být doporučena. Typ pleti klienta a jakékoli existující kožní problémy, jako jsou vrásky nebo citlivost, také hrají významnou roli ve výsledku SMP procedury. Nejlepší je tedy samozřejmě pleť zdravá a bezproblémová.

Existuje ještě jeden scénář, kdy musíme odmítnout požadavek klienta, a to pokud klient chce výsledek, který je příliš tmavý nebo znatelný. Chceme našim klientům poskytnout řešení, ne další problémy.

<Path> Oblíbený pražský kadeřník Tomáš ArsovZdroj: Facebook.com, Instagram

Když se bavíme o těch dlouhodobých řešeních, jak dlouho tedy pigmentace vydrží?

To závisí na několika faktorech, jako je typ pokožky klienta, životní styl a vystavení slunci. Obecně platí, že SMP je považována za semi-permanentní postup a výsledky mohou (pokud je dodržena péče) držet několik let. Klienti by měli časem očekávat určité vyblednutí. Retušovací sezení mohou být nezbytná i každých pár let, aby si klienti udrželi požadovaný vzhled.

Tipy redakce

Vím, že jste chtěla zdůraznit otázku bezpečnosti...

Ano. Podle různých zdrojů, včetně vědeckých publikací a novinových článků, mohou být některé pigmenty a inkousty dostupné na trhu s tetováním distribuovány a používány nelegálně bez řádné certifikace nebo bezpečnostních protokolů. Pro zajištění bezpečnosti je důležité provést výzkum a vybrat renomovaného SMP odborníka, který používá bezpečné a vysoce kvalitní pigmenty a inkousty, které prošly důkladnou regulací, testováním a bezpečnostními postupy. V Evropě jednotlivé země proto zavedly požadavky na označování na obalu.

Abychom v BULLDOTS nabídli ještě bezpečnější a efektivnější SMP řešení, uvádíme na trh BULLI FOLLI, naši novou značku pigmentů. Měli jsme štěstí, že jsme našli výrobce pigmentů, který splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a zároveň dosahuje přirozeně vypadajících výsledků. Naše pigmentové složky jsou transparentní a prošli jsme přísným testováním a laboratorními certifikacemi, abychom zajistili, že jsou bezpečné pro použití. Spuštěním vlastní značky pigmentů a úzkou spoluprací s výrobcem můžeme zaujmout praktický přístup ke kontrole kvality a zajistit, aby každá šarže splňovala naše vysoké standardy. S BULLI FOLLI jsme nadšeni, že můžeme našim klientům poskytnout nejlepší zkušenosti s SMP a nastavit tak nový standard.

Zajímá vás, jak se Sora, která je původně z Jižní Koreje, usadila v Čechách a jak začala se svým uměním? Zajímají vás další detaily o SMP? Přečtěte si na LUI i druhý rozhovor, který jsme s touto velmi inspirativní ženou udělali!

Zdroj: Sora Yu, BULLDOTS, YouTube kanál BULLDOTS SMP, IG: @ bulldots_smp_official, bulldots.cz

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop