Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní
Rozhovor
Zdroj: BULLDOTS, se svolením

Mikropigmentace pokožky hlavy: Schová pleš? Jak probíhá? Bolí? A vydrží? O tom a dalších otázkách jsme si povídali s SMP umělkyní

Zauvažovali jste o tom, že byste si možná nechali pomocí techniky SMP skrýt lysinky, či přímo vyladit celou pokožku hlavy tak, abyste se jednou pro vždy zbavili zjevné pleše? O tom, jak technika mikropigmentace pokožky hlavy probíhá, jsme si povídaly se zakladatelkou studia BULLDOTS Sorou Yu. Celý rozhovor byl redakčně přeložen.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
2. 6. 2023

Na úvod jedna velmi praktická otázka za všechny, kdo o SMP uvažují: Bolí to při samotné proceduře nebo po ní?

Míra nepohodlí během SMP procedur je mezi klienty vysoce individuální. Zatímco někteří popisují pocit podobný tahání vlasů, jiní během sezení usnuli. Většina klientů považuje proceduru za snesitelnou, či dokonce příjemnou. Ale existují i ti, kterým to bylo nekomfortní.

Po zákroku mohou klienti pociťovat drobné nepohodlí nebo citlivost v ošetřovaných oblastech. To ale obvykle odezní během několika dní.

Jak dlouho takové sezení trvá? Nebo to vezměme úplně z gruntu a předstírejme, že jsem člověk, který čte tento článek a rozhoduje se, zda na SMP jít. Co udělat jako první? Na co se připravit?

Prvním krokem je objednat se na konzultaci s Bulldots. Odborník posoudí vaši pokožku hlavy a prodiskutuje s vámi požadovaný výsledek. Podrobně vám také vysvětlí proceduru a zodpoví všechny vaše dotazy. Pak se případně naplánuje postup.

Před samotným zákrokem je důležité dodržovat veškeré pokyny, jako je vyhýbání se alkoholu nebo lékům na ředění krve.

Když je vše v pořádku a připraveno, odborník vyčistí a připraví pokožku hlavy. Pomocí speciálního SMP pigmentu a vysoce kvalitního stroje budou vytvořeny drobné pigmentové tečky, které zlepší vzhled vlasových folikulů. Počet potřebných sezení bude určen rozsahem vypadávání vlasů a požadovanými výsledky.

Po léčbě SMP je důležité dodržovat i veškeré pokyny pro následnou péči. To může po určitou dobu znamenat třeba zdržení se přímého slunečního světla a plavání. Také samozřejmě poradíme, jak se o pokožku starat, aby SMP maximálně vyniklo.

Je jednodušší provést SMP zákrok na plně holohlavých lidech nebo je výsledek přirozenější, když vašemu klientovi ještě nějaké vlasy zbývají?

Je lepší, když klientům zbývají nějaké vlasy, protože poskytují referenci pro navrhování jejich nové vlasové linie a působí jako přirozená základní vrstva pro proceduru. Když se jedná o plnou plešatost, proces SMP je náročnější – i časově. Musí se během každého sezení vytvořit tisíce teček, aby bylo dosaženo přirozeného vzhledu. Vyplnění celé oblasti  vyžaduje teček ještě víc. Nicméně u každého klienta je to trochu jiné.

Jak dlouho trvá celá procedura?

Doba potřebná k dokončení kompletního ošetření se může lišit v závislosti na individuálních potřebách klienta a přístupu našeho odborníka. Může to být kdekoli od 3 do 5 sezení, z nichž každé trvá přibližně 3 až 4 hodiny. Počet požadovaných sezení může záviset na faktorech, jako je velikost ošetřované oblasti, hustota přirozených vlasů klienta a požadovaný level pigmentace.

Během každého sezení bude SMP praktik používat mikrojehly k pečlivému a přesnému ukládání pigmentu do pokožky hlavy, což vytváří vzhled vlasových folikulů. Postupně budujeme hustotu a strukturu pigmentace.

I když SMP může trvat několik hodin, ve srovnání s jinými možnostmi obnovy vlasů jsou prostoje minimální. Klienti navíc mohou obvykle pokračovat v každodenních činnostech ihned po každém sezení, aniž by potřebovali delší dobu na zotavení.

Kdy není dobrý nápad jít do SMP procesu? Myslím tím například zdravotní stav klienta, typ pleti, vrásky, problematickou pleť, akné a podobně? Odmítáte některé klienty?

Pokud má klient nějaké zdravotní potíže nebo užívá léky, které by mohly bránit správnému hojení, SMP nemusí být doporučena. Typ pleti klienta a jakékoli existující kožní problémy, jako jsou vrásky nebo citlivost, také hrají významnou roli ve výsledku SMP procedury. Nejlepší je tedy samozřejmě pleť zdravá a bezproblémová.

Existuje ještě jeden scénář, kdy musíme odmítnout požadavek klienta, a to pokud klient chce výsledek, který je příliš tmavý nebo znatelný. Chceme našim klientům poskytnout řešení, ne další problémy.

<Path> Problémy s poškozenými vlasy? V zimě je řeší i influenceři! Objevili ale kosmetiku, která unavenou hřívu probudí k životuZdroj: Tomas Arsov/spolupráce

Když se bavíme o těch dlouhodobých řešeních, jak dlouho tedy pigmentace vydrží?

To závisí na několika faktorech, jako je typ pokožky klienta, životní styl a vystavení slunci. Obecně platí, že SMP je považována za semi-permanentní postup a výsledky mohou (pokud je dodržena péče) držet několik let. Klienti by měli časem očekávat určité vyblednutí. Retušovací sezení mohou být nezbytná i každých pár let, aby si klienti udrželi požadovaný vzhled.

Tipy redakce

Vím, že jste chtěla zdůraznit otázku bezpečnosti...

Ano. Podle různých zdrojů, včetně vědeckých publikací a novinových článků, mohou být některé pigmenty a inkousty dostupné na trhu s tetováním distribuovány a používány nelegálně bez řádné certifikace nebo bezpečnostních protokolů. Pro zajištění bezpečnosti je důležité provést výzkum a vybrat renomovaného SMP odborníka, který používá bezpečné a vysoce kvalitní pigmenty a inkousty, které prošly důkladnou regulací, testováním a bezpečnostními postupy. V Evropě jednotlivé země proto zavedly požadavky na označování na obalu.

Abychom v BULLDOTS nabídli ještě bezpečnější a efektivnější SMP řešení, uvádíme na trh BULLI FOLLI, naši novou značku pigmentů. Měli jsme štěstí, že jsme našli výrobce pigmentů, který splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a zároveň dosahuje přirozeně vypadajících výsledků. Naše pigmentové složky jsou transparentní a prošli jsme přísným testováním a laboratorními certifikacemi, abychom zajistili, že jsou bezpečné pro použití. Spuštěním vlastní značky pigmentů a úzkou spoluprací s výrobcem můžeme zaujmout praktický přístup ke kontrole kvality a zajistit, aby každá šarže splňovala naše vysoké standardy. S BULLI FOLLI jsme nadšeni, že můžeme našim klientům poskytnout nejlepší zkušenosti s SMP a nastavit tak nový standard.

Zajímá vás, jak se Sora, která je původně z Jižní Koreje, usadila v Čechách a jak začala se svým uměním? Zajímají vás další detaily o SMP? Přečtěte si na LUI i druhý rozhovor, který jsme s touto velmi inspirativní ženou udělali!

Zdroj: Sora Yu, BULLDOTS, YouTube kanál BULLDOTS SMP, IG: @ bulldots_smp_official, bulldots.cz

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop