Stříbro na tváři: Šedé vousy už vás trápit nemusí. Jsou totiž sexy a trendy! Komu sluší a jak se o ně starat, aby pěkně narostly?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Stříbro na tváři: Šedé vousy už vás trápit nemusí. Jsou totiž sexy a trendy! Komu sluší a jak se o ně starat, aby pěkně narostly?

Poslední stoličky, šedé vousy, šediny na skráních, které se pomalu rozpínají dál a dál a taky třeba vrásky kolem úst a očí. Kolik dalších detailů jste si s ohledem na věk během svého života všímali na sobě či jiných? Stejně jako osmičky nezaručují moudrost ani šediny nebo vrásky neříkají nic o opravdovém věku jejich nositele. A obojí může být zatraceně sexy. Věděli jste, že šedé vousy se pomalu ale jistě stávají přitažlivým lákadlem, nikoli známkou „prošlého materiálu“, jak se mnozí obávají, když na sobě zahlédnou první bělavý chloupek?
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
29. 5. 2023

Dobrá zpráva na začátek: Babské rady ohledně rozeznávání věku jednoduše neplatí!

Osmičky se prostě někomu nikdy neprořežou a stejně tak se již mnozí třicátníci či mladší pánové (a nejen pánové) potýkají s šedivěním. Že to o věku vůbec není, se jistě už dozvěděli ti, kdo měli šanci být s někým takovým na rande nebo se sami zamýšlejí, co s blednoucí barvou svých vlasů, chlupů a vousů budou dělat. Ať už je vám pětadvacet nebo pětaosmdesát, čím dál častěji se ozývá jednoduchá rada: NIC! Šedé vousy totiž řada potenciálních partnerek a partnerů považuje za sexy. Nevěříte?

Začneme u internetových diskuzí. Když se letem světem prohrabete Redditem, narazíte třeba i na toto téma založené nejistým mužem (přeloženo z angličtiny):

Tak jo, nebudu lhát. Už nějakou dobu si barvím vousy a začíná mě to unavovat. Je mi 52 let a sem tam randím, když mám čas. Ale jsem paranoidní, že kvůli šedým vousům působím starověce.

Pod tímto příspěvkem se sešly stovky komentářů diskutujících. A mnoho z nich se snaží pisatele nejen uklidnit, ale i přímo povzbudit, aby se přestal trápit barvením. Pojďme si pár hezkých přeložit:

Uživatel(ka) Dry-Student5673 napsal(a): Můj jednačtyřicetiletý partner má vousy jako sůl a pepř a je to TAK ZATRACENĚ SEXY.

Lilac5190 napsal(a): Můj muž je naštvaný, že mu strniště prorůstá čím dál víc šedých vousů, ale já mu pořád říkám, že to miluju!

Nearby-Elevator-3825 napsal: Já se svých (šedých vousů – pozn. red.) popravdě nemůžu dočkat.

A nejen lidé, které běžně potkáváme na ulici, si začínají všímat, že šediny, či dokonce přímo kompletně šedé vousy jsou vlastně výhoda, nikoli vada na kráse. Muži se šedinami mohou na některé potenciální partnery působit elegantněji, uvědoměleji a záhadněji.

Tipy redakce

Slavní muži s šedivými vousy

Zajímá vás, kdo ze slavných už tomuto trendu propadnul a rozhodl se nejen přijmout, ale i podpořit své šedivění? Není jich málo! Pěkně upravené vousy, které se jen bělají, si užívají třeba pro celé generace přitažlivý George Clooney, často označovaný jako nejkrásnější herec na světě Brad Pitt nebo neuvěřitelně sexy Milind Soman.

Chrise Pinea vychválil Daily Mail poté, co se na premiéře Star Trek Beyond objevil v padnoucím námořnicky modrém obleku, a především s prošedivělým plnovousem, který mu dokonale dodal na eleganci.

Pokud máte rádi sitcom The Office, pak vám jistě neunikla postava Michaela. Herec Steve Carell se v posledním díle objevil prošedivělý a nyní si užívá svých šedin nejen ve vlasech, ale i vousech. A strašně mu to sluší!

U herců i zůstaneme, když zmíníme miláčka publika a hvězdu filmů jako Láska nebeská nebo Mamma Mia! Colina Firtha. Tomu jeho look s prošedivělými vousy a kulatými brýlemi tolik sednul, že si vysloužil uznání za qlow-up, tedy za to, že jej změna rozzářila.

Od černé k soli a pepři se posunuli i Idris Elba nebo Denzel Washington. V kontrastu s jejich čokoládovou pletí se světlé vousy nesmírně vyjímají.

Co na to statistika

Pokud vás nepřesvědčila ani internetová diskuze ani červený koberec, co takhle tvrdá data? Podle MensHealth a dalších zdrojů proběhlo na seznamovací stránce Match.com zkoumání, ze kterého vyplynulo, že 72 % žen shledává šedivé vousy sexy! Kromě toho, že jejich nositelé mohou působit vyspěleji, Beard Guidance zmiňuje i další výhody: Například fakt, že někomu jeho původní barva prostě neslušela a sotva prošedivěl – voilà! Fešák! V bílé se navíc hůře ztratí nečistoty, a tak ti, kdo mají krásně světlý plnovous, říkají světu kromě jiného i to, že dbají na hygienu. A to je vždycky sympatické.

Jak se starat o šedivějící plnovous?

Pokud i vy směřujete k soli a pepři nebo přímo polární bílé, pak tu pro vás máme i pár tipů, jak se o vousy starat:

-        Zastřihávejte je, a to pravidelně. Především po stranách. Díky tomu podpoříte růst a budete vypadat upraveně. Někdy trvá celé měsíce, než se plnovous zformuje, ale stojí to za to.

-        Díky pravidelné péči – balzámům a olejům – si pomůžete s komfortem a zamezíte svědění. A možná se i vám povede dřív či později nechat zarůst prázdná místečka.

-        Koupejte své vousy. Ano, přesně tak. Nezapomínejte své vousy mýt. Stejně jako si myjete vlasy, i vousy potřebují sem tam vycídit. Nejlepší na to bude nikoli šampón, ale speciální přípravek. Pokud jej zatím nemáte, použít můžete i mýdlo určené na obličej a umýt si s ním celou tvář.

-        Hydratace je základ každého fyzického úspěchu. Hlavně šedé vousy potřebují opravdu hodně hydratovat. Používejte kondicionéry, které jsou na to určené.

-        Pročesávejte, abyste si za pár měsíců nevšimli, že máte na obličeji zmatený drn.

-        A hlavně nebarvit. Mnoho lidí se shoduje na tom, že barvené vousy křičí „umělotinou“ a prostě to ne vždy vypadá uvěřitelně či lichotivě. Stříbro přijměte s grácií a neschovávejte jej!

Zdroj: IG: @bradpittofficial, @idriselba, Reddit, zenorehaircare.com, timesofindia.indiatimes.com, menshealth.com, uk.match.com, dailymail.com, prevention.com, beardguidance.com

Populární
články

Speciální nápoj by pomohl i řidičům, kteří si dali pivo, ale potřebují zase rychle vystřízlivět
AKTUALITY

Přepískli jste to s alkoholem? Vědci vytvořili drink, který snižuje hladinu alkoholu v krvi. Za půl hodiny vystřízlivíte o 50 %

Autor: Martin Lyko
Ženský a mužský mozek? Mýtus!
TĚLO & MYSL

Nic jako „ženský“ a „mužský“ mozek neexistuje, není ani důvodem, „proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“, dokazuje výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Muži prý psychickými potížemi trpí méně často než ženy - faktem ale je, že o nich spíš jen tolik nemluví
TĚLO & MYSL

Deprese a úzkosti na každém kroku: většina Čechů zažívá psychickou nepohodu, nejvíce mladí lidé a ženy. Proč muži své problémy zastírají?

Autor: Mirka Dobešová
Vánoce mají být hlavně symbolem radosti
TĚLO & MYSL

Máte problém vybrat vánoční dárek? Nebojte, je to jednodušší, než si myslíte!

Autor: Michal Černý
Busta císaře Elagabala
AKTUALITY

Nebyl to muž, ale transgender žena, tvrdí o krutém římském císaři britské muzeum. O vládci Elagabalovi tak mluví v ženském rodě

Autor: Martin Lyko
„Gay“ sice znamená „veselý“, ale tahle identita s sebou nese větši pravděpodobnost depresí a dalších duševních problémů
LIDÉ

Teplý, duhový a deprimovaný: Proč jsou deprese a další psychické poruchy u LGBT+ lidí tak časté

Autor: Martin Lyko
Nejlepší plastika je taková, která nevypadá jako plastika – tímto směrem se ubírá současný trend estetické medicíny
TĚLO & MYSL

VIDEO: Animace ukázala, jak špatně mohou dopadnout plastické operace. Co se může zvrtnout a proč někdo nepozná, že už má dost?

Autor: Martin Lyko
I dnes někteří žijí "dvojí život"
LIDÉ

„S partnerem žiju dva roky, že jsem gay, ale mí rodiče nevědí,“ shrnuje Václav. Netolerantní rodinu ale nemá, v čem je problém?

Autor: Mirka Dobešová
Pobyt v přírodě může být velmi obohacující
TĚLO & MYSL

Pravidlo 20-5-3 zajistí lepší psychickou pohodu, kondici i zdraví. Týká se minut, hodin a dnů, co po tuto dobu přesně dělat?

Autor: Mirka Dobešová
Díky papeži Františkovi se Vatikán více otevírá queer lidem
AKTUALITY

Papež poobědval s transgender ženami. „Cítíme se díky němu víc jako lidé,“ dala se slyšet jedna ze spolustolovnic

Autor: Martin Lyko

E-Shop