Stříbro na tváři: Šedé vousy už vás trápit nemusí. Jsou totiž sexy a trendy! Komu sluší a jak se o ně starat, aby pěkně narostly?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Stříbro na tváři: Šedé vousy už vás trápit nemusí. Jsou totiž sexy a trendy! Komu sluší a jak se o ně starat, aby pěkně narostly?

Poslední stoličky, šedé vousy, šediny na skráních, které se pomalu rozpínají dál a dál a taky třeba vrásky kolem úst a očí. Kolik dalších detailů jste si s ohledem na věk během svého života všímali na sobě či jiných? Stejně jako osmičky nezaručují moudrost ani šediny nebo vrásky neříkají nic o opravdovém věku jejich nositele. A obojí může být zatraceně sexy. Věděli jste, že šedé vousy se pomalu ale jistě stávají přitažlivým lákadlem, nikoli známkou „prošlého materiálu“, jak se mnozí obávají, když na sobě zahlédnou první bělavý chloupek?
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
29. 5. 2023

Dobrá zpráva na začátek: Babské rady ohledně rozeznávání věku jednoduše neplatí!

Osmičky se prostě někomu nikdy neprořežou a stejně tak se již mnozí třicátníci či mladší pánové (a nejen pánové) potýkají s šedivěním. Že to o věku vůbec není, se jistě už dozvěděli ti, kdo měli šanci být s někým takovým na rande nebo se sami zamýšlejí, co s blednoucí barvou svých vlasů, chlupů a vousů budou dělat. Ať už je vám pětadvacet nebo pětaosmdesát, čím dál častěji se ozývá jednoduchá rada: NIC! Šedé vousy totiž řada potenciálních partnerek a partnerů považuje za sexy. Nevěříte?

Začneme u internetových diskuzí. Když se letem světem prohrabete Redditem, narazíte třeba i na toto téma založené nejistým mužem (přeloženo z angličtiny):

Tak jo, nebudu lhát. Už nějakou dobu si barvím vousy a začíná mě to unavovat. Je mi 52 let a sem tam randím, když mám čas. Ale jsem paranoidní, že kvůli šedým vousům působím starověce.

Pod tímto příspěvkem se sešly stovky komentářů diskutujících. A mnoho z nich se snaží pisatele nejen uklidnit, ale i přímo povzbudit, aby se přestal trápit barvením. Pojďme si pár hezkých přeložit:

Uživatel(ka) Dry-Student5673 napsal(a): Můj jednačtyřicetiletý partner má vousy jako sůl a pepř a je to TAK ZATRACENĚ SEXY.

Lilac5190 napsal(a): Můj muž je naštvaný, že mu strniště prorůstá čím dál víc šedých vousů, ale já mu pořád říkám, že to miluju!

Nearby-Elevator-3825 napsal: Já se svých (šedých vousů – pozn. red.) popravdě nemůžu dočkat.

A nejen lidé, které běžně potkáváme na ulici, si začínají všímat, že šediny, či dokonce přímo kompletně šedé vousy jsou vlastně výhoda, nikoli vada na kráse. Muži se šedinami mohou na některé potenciální partnery působit elegantněji, uvědoměleji a záhadněji.

Tipy redakce

Slavní muži s šedivými vousy

Zajímá vás, kdo ze slavných už tomuto trendu propadnul a rozhodl se nejen přijmout, ale i podpořit své šedivění? Není jich málo! Pěkně upravené vousy, které se jen bělají, si užívají třeba pro celé generace přitažlivý George Clooney, často označovaný jako nejkrásnější herec na světě Brad Pitt nebo neuvěřitelně sexy Milind Soman.

Chrise Pinea vychválil Daily Mail poté, co se na premiéře Star Trek Beyond objevil v padnoucím námořnicky modrém obleku, a především s prošedivělým plnovousem, který mu dokonale dodal na eleganci.

Pokud máte rádi sitcom The Office, pak vám jistě neunikla postava Michaela. Herec Steve Carell se v posledním díle objevil prošedivělý a nyní si užívá svých šedin nejen ve vlasech, ale i vousech. A strašně mu to sluší!

U herců i zůstaneme, když zmíníme miláčka publika a hvězdu filmů jako Láska nebeská nebo Mamma Mia! Colina Firtha. Tomu jeho look s prošedivělými vousy a kulatými brýlemi tolik sednul, že si vysloužil uznání za qlow-up, tedy za to, že jej změna rozzářila.

Od černé k soli a pepři se posunuli i Idris Elba nebo Denzel Washington. V kontrastu s jejich čokoládovou pletí se světlé vousy nesmírně vyjímají.

Co na to statistika

Pokud vás nepřesvědčila ani internetová diskuze ani červený koberec, co takhle tvrdá data? Podle MensHealth a dalších zdrojů proběhlo na seznamovací stránce Match.com zkoumání, ze kterého vyplynulo, že 72 % žen shledává šedivé vousy sexy! Kromě toho, že jejich nositelé mohou působit vyspěleji, Beard Guidance zmiňuje i další výhody: Například fakt, že někomu jeho původní barva prostě neslušela a sotva prošedivěl – voilà! Fešák! V bílé se navíc hůře ztratí nečistoty, a tak ti, kdo mají krásně světlý plnovous, říkají světu kromě jiného i to, že dbají na hygienu. A to je vždycky sympatické.

Jak se starat o šedivějící plnovous?

Pokud i vy směřujete k soli a pepři nebo přímo polární bílé, pak tu pro vás máme i pár tipů, jak se o vousy starat:

-        Zastřihávejte je, a to pravidelně. Především po stranách. Díky tomu podpoříte růst a budete vypadat upraveně. Někdy trvá celé měsíce, než se plnovous zformuje, ale stojí to za to.

-        Díky pravidelné péči – balzámům a olejům – si pomůžete s komfortem a zamezíte svědění. A možná se i vám povede dřív či později nechat zarůst prázdná místečka.

-        Koupejte své vousy. Ano, přesně tak. Nezapomínejte své vousy mýt. Stejně jako si myjete vlasy, i vousy potřebují sem tam vycídit. Nejlepší na to bude nikoli šampón, ale speciální přípravek. Pokud jej zatím nemáte, použít můžete i mýdlo určené na obličej a umýt si s ním celou tvář.

-        Hydratace je základ každého fyzického úspěchu. Hlavně šedé vousy potřebují opravdu hodně hydratovat. Používejte kondicionéry, které jsou na to určené.

-        Pročesávejte, abyste si za pár měsíců nevšimli, že máte na obličeji zmatený drn.

-        A hlavně nebarvit. Mnoho lidí se shoduje na tom, že barvené vousy křičí „umělotinou“ a prostě to ne vždy vypadá uvěřitelně či lichotivě. Stříbro přijměte s grácií a neschovávejte jej!

Zdroj: IG: @bradpittofficial, @idriselba, Reddit, zenorehaircare.com, timesofindia.indiatimes.com, menshealth.com, uk.match.com, dailymail.com, prevention.com, beardguidance.com

Populární
články

Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Vyčerpání, neschopnost čehokoliv, kompletní závislost na pomoci druhých, i tak mohou vypadat projevy long covidu
LIDÉ

„Vyčerpá mě mluvení i cesta na toaletu. Byl jsem akční chlap, teď potřebuju péči jako malé dítě,“ popisuje Jan. A doufá v zázrak

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
"Islám pro Evropu není nebezpečený, jeho stoupenci zde volí pro-demokratické strany," tvrdí Šoth
AKTUALITY

„Muslimové žijící v Evropě mohou mít problém s LGBT+ lidmi, přesto ve většině volí sociálně demokratické strany prosazující rovnost mezi všemi občany,“ tvrdí evropský gay diplomat

Autor: Jakub Starý
Jaký je rozdíl mezi gayem, buzerantem a buznou? Někteří v tom mají zcela „jasno“
OČIMA HETERÁKA

„Jsou gayové, buzny a buzeranti. A ty buzny, to jsou ti v plavkách,“ vysvětluje gay influencer Martin Hranáč

Autor: Michal Černý

E-Shop