Obdivujete „six pack“ herců či modelů? Dost možná je to fake. Speciální zákrok dokáže svaly vyrýsovat. Je ale o co stát?
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Obdivujete „six pack“ herců či modelů? Dost možná je to fake. Speciální zákrok dokáže svaly vyrýsovat. Je ale o co stát?

Postava jako bájný Adonis. Mohutná ramena, užší pas a samozřejmě také vyrýsované břišní svaly. Přibližně takto by bylo možné popsat ideální představu o mužském těle. Mnoho mužů k tomuto ideálu vzhlíží, ale jen někteří jej naplní. Jak se ale nyní ukazuje, ne každý sexy chlapík, který se pyšně chlubí svým six-packem, k němu přišel skutečně poctivou cestou…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
2. 5. 2023

Koláče i bez práce?

Moderní medicína dnes zdaleka neslouží jen k řešení problémů na ryze zdravotní úrovni. Jak se různé lékařské techniky zdokonalovaly, samozřejmě bylo jen otázkou času, kdy najdou své využití v rovině estetické. I když i estetická chirurgie má nezřídka své opodstatnění (např. v rovině budování sebevědomí nebo i v případě řešení stavů, které nastaly v důsledku léčby závažných onemocnění), v mnoha případech dnes nabízí zásahy, které jsou svého způsobu zkratkou. Zkratkou k vysněné a nedosažitelné figuře.

Bylo to v roce 1993, když na konferenci Mezinárodní společnosti estetických chirurgů v Paříži poprvé zazněla otázka, zda by náhodou nebylo možné využít techniku liposukce k tomu, aby muži získali tolik žádaný six pack. Ačkoliv vůči nápadu chirurga Henryho Menze byli zpočátku všichni jeho kolegové skeptičtí a v podstatě jej ignorovali, on věděl své – zákrok totiž provedl jednomu ze svých klientů na jeho žádost. Jednalo se přitom o mužského modela, který byl jinak ve skutečně dobré kondici, ale ačkoliv o vysekané břicho usiloval, jeho snaha byla marná. Od té doby uplynula řádka let – a dr. Menz následně těchto zákroků provedl tisíce. Díky moderním technologiím je navíc operace dnes již relativně snadná a pro zájemce (opět relativně) dostupná. Není tedy divu, že zájem o tento zákrok mezi muži progresivně roste.

Six pack bez práce? Sem s ním!

Vypracovat si břišní svaly skutečně fyzickým cvičením (a také vhodnou stravou, životosprávou ad.) je prostě fuška. Mnoho těch, kteří míří do posiloven, přitom skutečně uvažuje jen o jediném cíli – vyrýsovaných svalech. Co však nelze opomínat, je fakt, že cílený trénink vede také k posílení tzv. jádra – a díky tomu dochází i ke stabilizaci páteře a trupu a nakonec i k posílení spodní části zad. Člověk, který pravidelně cvičí, pak nejenže lépe vypadá, ale je také zdravější. A to i tehdy, když jeho břicho není vyrýsované jako ze žurnálu. Jenže pokud chcete své okolí především oslňovat tím, jaké máte břišáky, vlastně je vám všechno tohle docela jedno. Takže není divu, že si k vysněnému cíli klidně necháte i „trošku“ pomoct…

Mít six-pack chce prostě každý – bez rozdílu věku a často i společenského postavení a profese. Dokonce je možné setkat se s tím, že právě „falešné“ břišní svaly jsou tím nejlépe střeženým tajemstvím současného Hollywoodu. Jak pro magazín GQ přímo uvedl jeden z chirurgů, který zákrok vedoucí k efektu vyrýsovaného břicha provádí, mezi jeho klienty patří herci, zpěváci, tanečníci, modelové i pornoherci.

…už se vám hlavou honí myšlenky na to, že začnete zjišťovat, kde si taky nechat udělat fešácké břicho a tzv. abdominální etching? Tak zpomalte. I když by se totiž mohlo zdát, že se jedná o zákrok, který udělá z každého chlapíka sex symbol formátu Thora, opak je pravdou. Ne každý je totiž na tento specifický typ zákroku vhodným kandidátem. Základním předpokladem je totiž dobrá kondice, BMI pod 30 a na břiše vypnutá tenká kůže jen s minimálními zbytky podkožního tuku – a ti, kdo zákrok provádějí, se také ujišťují, že klient si tuto kondici udrží. Jsou-li tyto podmínky naplněny, výsledky zákroku jsou dle těch, kteří je provádějí, extrémně dlouhodobé (ne-li přímo trvalé), což je dáno faktem, že tukové buňky reagují jen na přibírání a hubnutí. Při zachování konstantní hmotnosti tak člověku „umělý“ six pack vlastně může zůstat navždy.

A kdyby chtěl six pack někdo, kdo má prostě pivní pupek? „Pokud máte břicho, výsledek by vypadal opravdu legračně. Když přijde někdo, kdo má opravdu velké břicho, rovnou mu řeknu, aby šel domů, zhubnul a pak teprve znovu přišel,“ lakonicky shrnuje chirurg Daniel Markmann. Dle něj jsou problém i klasická „madla lásky“, zvětšená mužská prsa nebo tuk pod pažemi. Takže stručně řečeno: chirurgický six pack je vlastně určen všem, kteří vypadají na to, že by ho mohli mít, ale nemají.

<Path> Novoroční detox aneb vnější krása neexistuje bez té vnitřníZdroj: byfemme.cz, IG byfemme.cz

Dejte sbohem „fejkům“

Tedy, mít pěknou postavu a především zdravé tělo je nepochybně zcela přijatelné přání či cíl. Pokud jste se ale zhlédli v tělech, která jsou hojně prezentována na sociálních sítích, na stránkách magazínů apod., možná byste měli vzít v potaz, že ne vše je takové, jak se zdá. Ženy dnes již vědí, že dokonalý vzhled modelek a řady ženských celebrit je často dílem plastických chirurgů (ač mnohé známé dámy to popírají) a také odborníků na počítačovou grafiku. Muži by si tedy měli uvědomit totéž: vždyť všechna ta sexy břicha připomínající pověstný „pekáč buchet“ mohou být vlastně jen produktem dobré práce plastických chirurgů.

Zkuste si to tedy připomenout minimálně pokaždé, když budete závistivě obdivovat figury mužů, kteří na svém vzhledu staví svou kariéru. Kolik z těch krásných břich je skutečně výsledkem tvrdé práce? Kdo ví? Ale pokud vy na svém břiše nestavíte nic, ideálně klidně pravidelně cvičte dál, jezte s rozumem a netrapte se tím, že vaše abdominální svalstvo si hoví i v nějakém tom nadbytečném tuku…

Zdroj: nhs.uk, healthline.com, gq.com, drmentz.com, turquiesante.com, vidawellnessandbeauty.com,eu.usatoday.com

Populární
články

E-Shop