Objevte tajemství krásné pleti se 100% přírodní kosmetikou
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Freepik

Objevte tajemství krásné pleti se 100% přírodní kosmetikou

Máte problémovou pleť a hledáte přírodní řešení? Tento článek vám ukáže, že odpověď může být jednodušší, než si myslíte.
Michal Černý Autor
6. 4. 2023

Přírodní kosmetika a péče o pleť

Přírodní kosmetika se nenápadně a postupně prosadila jako alternativa k běžným kosmetickým výrobkům, které mohou obsahovat dráždivé látky a syntetické chemikálie, jež často dráždí a vysušují citlivou pleť. Přírodní kosmetika nabízí širokou škálu produktů, které jsou vyrobeny z rostlinných složek a neobsahují žádné umělé konzervanty ani barviva. Jednou ze společností, která přesně takové produkty nabízí, je léty prověřená a oblíbená Weleda, která světu představila novou kosmetickou řadu s exotickým šarmem. Že je to něco pro vás? Pojďme si o tom říct víc.

Péče o pleť by měla být nejen o kráse, ale také o zdraví. Přírodní kosmetika je plná čistých a účinných přírodních složek, které jsou šetrné k pokožce a současně nabízejí vynikající výsledky. Těmito přírodními složkami mohou být například výtažky či extrakty z různých druhů ovoce. Spojení přírodní kosmetiky a ovoce může být velmi účinné a prospěšné pro naši pleť, neboť obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů. Například citrusové ovoce, jako jsou pomerančecitrony, je bohaté na vitamín C, který pomáhá pleť chránit před poškozením způsobeným slunečním zářením a volnými radikály. Jahody v sobě mají kyselinu salicylovou, která pomáhá čistit póry a redukovat akné. Avokádo zase obsahuje zdravé tuky a vitamín E, který pleť chrání a hydratuje.

Je však důležité si uvědomit, že i když jsou přírodní ingredience pro pleť velmi prospěšné, mohou být pro některé typy pleti příliš silné nebo alergenní. Proto je vždy důležité výběr konzultovat s odborníkem nebo provést test citlivosti před použitím nového kosmetického přípravku.

 

Druhy kosmetiky zaměřené na pleť

Existuje mnoho druhů kosmetických přípravků, které se zaměřují na péči o pleť. Některé z nejpopulárnějších jsou – čistící přípravky, tonika, krémy na denní péči, noční krémy, séra, oční krémy a pleťové oleje.

Všechny tyto druhy kosmetiky mohou být součástí přírodní péče a nabídnout řešení pro různé potíže s pletí. My se teď ale zaměříme na těch pět posledních.

<Path> V otázce, zda by si muži měli holit nohy, stále není jasno. Jaká jsou pro a proti?Zdroj: utexas.edu, manscaped.com, menshealth.com, reead.com, menshealth.com.au

Zpevňující kosmetika pro péči o pleť

Mezi populární typy kosmetických přípravků pro péči o pleť patří jednoznačně zpevňující kosmetika. Tyto výrobky jsou zaměřeny na zlepšení elasticity a pevnosti pokožky, snižování četnosti vrásek a jiných projevů stárnutí.

Zpevňující denní krémy jsou určeny pro použití během dne a pomáhají hydratovat pokožku a chránit ji před vnějšími vlivy, jako jsou UV záření, znečištění a stres.

Noční krémy jsou navrženy tak, aby byly aplikovány před spaním a pomáhaly obnovit a regenerovat pokožku během noci. Tyto krémy často obsahují silnější dávky účinných látek než denní krémy.

Séra jsou koncentrované přípravky, které obsahují vysoké množství účinných látek a jsou určeny pro aplikaci před použitím krému. Séra mají různé účinky, jako je zlepšení elasticity pokožky, boj proti vráskám a zlepšení celkového vzhledu pleti.

Oční krémy jsou speciálně vyvinuty pro citlivou pokožku okolo očí a pomáhají snižovat vrásky, tmavé kruhy a otoky.

Pleťové oleje jsou vynikající pro hydrataci a zlepšení textury pokožky. Tyto oleje obsahují řadu přírodních složek, jako jsou jojobový, avokádový či arganový olej.

Všechny tyto zpevňující kosmetické přípravky mohou pomoci při zachování zdravé a mladistvé pleti. Při výběru kosmetiky je však důležité vybrat si kvalitní přírodní výrobky, které neobsahují škodlivé chemikálie a jsou vhodné pro vaši konkrétní pokožku.

Kosmetika a granátové jablko

Nyní si povězme ve stručnosti o použití tohoto oblíbeného exotického ovoce v kosmetice. Bude to důležité pro další část tohoto článku.

Granátové jablko je ovocem, které pochází z Persie a Indie a nabízí mnoho výhod pro naše zdraví díky vysokému obsahu antioxidantů, vitamínů a minerálů. V kosmetice se používá především díky své schopnosti chránit pokožku před volnými radikály, což jsou molekuly, které mohou poškodit buňky v těle, včetně kůže. Také obsahuje kyselinu ellagovou, která má protizánětlivé vlastnosti, a tak může pomoci při léčbě akné a podobných kožních problémů.

Granátové jablko se používá v různých kosmetických výrobcích, jako jsou krémy na obličej, tonika, masky a další výrobky pro péči o pleť. Je často kombinováno s dalšími přírodními ingrediencemi, jako jsou například Aloe vera nebo jojobový olej, aby se maximalizoval jeho potenciál.

V kosmetice se používá také pro své schopnosti stimulovat tvorbu kolagenu v pokožce. Kolagen je protein, který tvoří většinu naší kůže a pomáhá ji udržovat pevnou a pružnou. S věkem se však tvorba kolagenu snižuje, což může vést k vráskám a ochablé pokožce. Granátové jablko může pomoci stimulovat tvorbu kolagenu a pomoci tak udržovat pleť pevnou a pružnou.

Celkově lze říci, že granátové jablko má pleti co nabídnout a jeho použití v kosmetice se stává stále populárnějším.

<Path> Pánové, voňte jako pořádní (zpocení) muži! Pocení má řadu skvělých výhod, a to nejen pro vaše zdraví, ale i sexuální život a práciZdroj: healthline.com, livescience.com, thompsontee.com, gq.com, sciencedaily.com, pbs.org, nature.com, webmd.com, journals.plos.org, health.harvard.edu,

Weleda – Nová kosmetická řada s exotickým šarmem

Pokud hledáte výše popsanou poctivou přírodní kosmetiku, jejíž výrobce dbá dokonce i na životní prostředí a vysoké etické standardy, pak s Weledou určitě nic nezkazíte.

Společnost Weleda byla založena v roce 1921 ve Švýcarsku a od té doby se stala jedním z předních výrobců přírodní kosmetiky a léčivých produktů, které jsou založené na rostlinných a minerálních složkách. Weleda se řídí filozofií o rozvíjení zdraví a krásy v souladu s přírodou a používá tyto principy k výrobě kosmetických výrobků a léčivých přípravků. Společnost je známá svým závazkem k udržitelnému rozvoji, k ochraně životního prostředí a k fair trade.

Vyrábí širokou škálu produktů, včetně kosmetiky pro péči o pleť a tělo, přírodních léčivých přípravků, homeopatických léků a antroposofických léků. Jejich produkty jsou vyráběny z přírodních surovin, jako jsou rostlinné oleje, výtažky z bylin a minerální soli. Společnost má vlastní zahrady a farmy, kde pěstuje většinu rostlin, které používá v jejích výrobcích.

Weleda se také angažuje v oblasti sociální odpovědnosti. Společnost podporuje vzdělávání a růst komunit v rozvojových zemích, aby pomohla lidem v těchto oblastech zlepšit kvalitu jejich života. Společnost také investuje do projektů, které zlepšují ochranu životního prostředí a udržitelného rozvoje. 

A nyní dobrá zpráva, která se vztahuje k předchozí části o granátovém jablku! Weleda nyní uvedla na trh novou řadu kosmetiky s granátovým jablkem a peptidy z kořene Maca. Tyto ingredience se navzájem doplňují a účinně podporují přirozený proces regenerace pokožky, což zaručuje viditelné snížení známek stárnutí.

Kromě toho, že nová řada od Weledy používá výhradně přírodní ingredience, také nádherně voní po svěžích tónech pomeranče, které přinášejí celkové povzbuzení mysli, zatímco teplý, sametově jemný nádech vanilky dodává sladkou hloubku. Smyslná vůně je pro mnoho uživatelů velmi důležitým faktorem při výběru kosmetiky, a proto je tato nová řada zpevňující péče s granátovým jablkem a Maca-peptidy přesně tím, co hledají.

Tato nová řada je samozřejmě klinicky testována a účinnost je vysoká – zpevňující sérum zvyšuje buněčnou energii až o 110 %, pokožku zanechává až o 15 % pružnější a její vlhkost se zlepšuje až o 32 %.

A co všechno je součástí řady, ptáte se? Jelikož jsme se na začátku článku zaměřili na konkrétních pět přípravků zpevňující kosmetiky, pak přesně tento počet je v nabídce. Jedná se tedy o denní, noční a oční krém, sérum a pleťový olej. Olej jediný neobsahuje Maca-peptidy, zato 8 pečlivě vybraných organických olejů, včetně meruňkového, avokádového a arganového, společně s výtažky z prosa. To vše dohromady pleť viditelně zpevní a zjemní vrásky.

Zdroj: weleda.cz, healthfoodbusiness.co.uk, ncbi.nlm.nih.gov, webmd.com, Youtube kanál Weleda Česká republika

Populární
články

E-Shop